Kapely

Vyhraj vstupenky na turné kapely Smola a Hrušky!

Na záver roka sa kapela pripomína vianočným darčekom v podobe singlu Na Vianoce patríme k sebe. Skladba je úprimnou výpoveďou a ide naozaj o vyjadrenie pocitov členov kapely. Tí si po 21 rokoch pôsobenia v hudobnom kolotoči uvedomujú, že napriek všetkému, to najdôležitejšie je mať niekoho blízkeho a milovaného.

Niekoho, ku komu sa môžeme vždy vrátiť, pritúliť a tráviť ten vzácny čas, ktorý sa nedá ničím nahradiť. Na klipe kapela spolupracovala s kameramanom a filmárom Dušanom Krajčovičom – má za sebou množstvo kvalitných klipových spoluprác so známymi interpretmi ako Kali, Majk Spirit, Peter Bič projekt, Tomáš Botló, Ektor, či Fejbs.

Natáčalo sa v štýlovej rodinnej reštaurácii SOTTO Ristorante Italiano v Spišskej Novej Vsi. V skladbe dala kapela priestor aj mladým talentom a skvelým vokalistkám  z Dievčenského speváckeho zboru Free Harmony Poprad. V klipe sa objavia aj unikátne zábery z našich hôr, ktoré sa nakrúcali v Tatrách. Kapela odohrá posledné tohoročné klubové koncerty v Bratislave, Brne, Leviciach, Vrútkach a ako hosť krstu nového CD kapely Tři Sestry v Prahe.

„Väčšina fanúšikov by asi od nás očakávala, recesistickú skladbu plnú sarkazmu, irónie nad konzumným spôsobom života, kritiku reťazcov a obchodných centier, ktoré už majú Vianoce v auguste, ale naša skupina robí veľa aktivít a tvorby v prvom rade po svojom a slobodne, tak je dosť možné, že výsledok asi väčšinu ľudí zaskočí a myslím si, že v dobrom. Pri písaní skladby som si spomínal na pocity z detstva a porovnával ich s tými aktuálnymi. A stále vo mne rezonovala téma, že Vianoce mám spojené s rodinou a s tým, ako sme sa vždy všetci stretli. Názov a refrén skladby Na Vianoce patríme k sebe to vystihujú dokonale. Pre mňa je toto symbol Vianoc v mojom najhlbšom vnútri bez akejkoľvek irónie i keď pripúšťam, že každý si skladbu môže vysvetliť po svojom. Okrem toho som za posledné roky spozoroval fenomén, že ak za celý rok nestretnem nikoho z rodiny, priateľov a známych, ktorí žijú mimo naše rodné mesto či za hranicami republiky, tak v čase Vianoc a Silvestra sú všetci doma a cítime, že patríme k sebe a že sme ako jedna veľká rodina,“ opisuje svoje pocity frontman Spoko Kramár.

Patríme k sebe tour 2018

14.12. Bratislava / Randal club – vstupenky TU!
15.12. Brno / Eleven club – vstupenky TU!
21.12. Levice / Unity club
22.12. Praha / Malá sportovní hala – krst Tři Sestry – vstupenky TU!
28.12. Vrútky / Rock club Mlyn

Nové Vianočné produkty sú v predaji cez oficiálny SHOP kapely alebo priamo na každom koncerte.

Vyhraj 2x vstupenku na koncert do Bratislavy a Brna!

Podmienky súťaže sú veľmi jednoduché. Stačí ak budeš zdielať tento článok tlačidlom Zdielať na Facebooku, ktoré nájdeš pod týmto článkom a napíšeš nám na sutaz@music-zone.eu svoju najobľúbenejšiu skladbu od kapely Smola a Hrušky. Vstupenky do Bratislavy žrebujeme 13.12.2018 a do Brna 14.12.2018. Tešíme sa na tvoju odpoveď!

Víťaz 2x vstupenky na koncert 14.12.2018 – a********.i*********@gmail.com

To Top