Výmena spevákov u Firewind

0
2
views

Populárni grécki power metalisti Firewind, vedení gitarovým vitruózom a zároveň gitaristom Ozzyho Osbournea Gusom G, sú okrem kvalitnej tvorby známi aj častými zmenami na poste speváka. Nateraz posledná bola ohlásená včera.

Apolla Papathanasia, ktorý bol vokalistom kapely od roku 2005 a s Firewind nahral štyri albumy, nahradil Američan Kelly Carpenter, ktorý nie je na metalovej scéne žiadnym nováčikom. Okrem iného pôsobí aj u žánrovo spriaznených Francúzov Adagio, progresívnych metalistov Darkology z USA a belgických melodikov Epysode. Ako vidno, workoholizmus sa nevyhýba ani metalovým muzikantom 😉 Kelly do vlaku naskočil práve v čase, keď sa kapela chystá na severoamerické turné.

Ako uvádza oficiálna webová stránka Firewind, dôvodom ukončenia spolupráce s Apollom bola jeho permanentná pracovná vyťaženosť. ” (…) Počas posledných niekoľkých rokov bolo zjavné, že Apollo nedokáže držať krok so stále narastajúcimi koncertnými aktivtami kapely. Párkrát sme ho museli dokonca nahradiť. Apollov odchod nás mrzí, ale ‘show must go on’.”