Vynikajúci štart novej šou Tvoja tvár znie povedome!

0
31
views

Úplne nová zábavná šou Tvoja tvár znie povedome odštartovala na obrazovkách televízie Markíza s vynikajúcimi výsledkami sledovanosti. V nedeľu 6. marca 2016 sa stala v oboch hlavných cieľových skupinách najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

V strategickej cieľovej skupine 12-54 dosiahla Tvoja tvár znie povedome vysoko nadpriemerný rating 13,7 % aj trhový podiel 38,2 %. Množstvo obľúbených osobností, jedinečné tanečné i spevácke výkony a najmä skvelá zábava – takto namiešaný kokteil zachutil celkovo 628-tisíc divákom starších ako 12 rokov, pričom až vyše 70 % z nich spadalo do obchodne relevantnej cieľovej skupiny 12-54. Tvoja tvár znie povedome si doslova podmanila najmä mladé ženy 12-24, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili trhový podiel až 58,4 %.

„Tvoja tvár znie povedome je skvelá zábavná šou pre celú rodinu, aj vďaka vynikajúcim výkonom našich celebrít, moderátora Martina „Pyca“ Rauscha a celého produkčného tímu na čele s režisérom Pepem Majeským,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Celkovo najsledovanejším programom dňa sa v nedeľu v oboch hlavných cieľových skupinách stali Televízne noviny. O tom, že Markíza sa stala jednoznačne prvou voľbou divákov zaujímajúcich sa o povolebné spravodajstvo, svedčí ich najvyšší tohtoročný rating 15,1 % aj trhový podiel 37,1 % v cieľovej skupine 12-54.

Profesionálna práca celého tímu spravodajstva pritiahla k obrazovkám až 835-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, v tejto univerzálnej cieľovej skupine sa Televízne noviny stali doposiaľ najsledovanejším programom od začiatku roka 2016 v rámci ponuky všetkých slovenských televízií.

Výbornú sledovanosť dosiahla aj popoludňajšia diskusná relácia Voľby 2016 – Víťazi volieb (rating 10,3 % / share 32,3 % v 12-54) s predstaviteľmi ôsmich politických strán, ktoré sa prebojovali do parlamentu. Sledovalo ju 524-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Priebeh parlamentných volieb Markíza podrobne mapovala celú sobotu 5. marca 2016 a už päť minút pred uzatvorením volebných miestností odštartovala reláciu Voľby 2016 – Volebná noc (rating 6,8 % / share 33,2 % v 12-54), ktorá do neskorých nočných hodín naživo sprostredkúvala atmosféru v centrálach desiatich politických strán a prinášala prvé oficiálne výsledky.

V čase zverejnenia výsledkov exkluzívneho exit pollu (cca 22:09) na vzorke 20-tisíc respondentov, ktorý sa napokon takmer zhodoval s realitou, sledovalo vysielanie Markízy až 763-tisíc divákov starších ako 12 rokov.

Redakciu informovalo PR oddelenie skupiny Markíza