Výnimočný umelec Zander Zon a skladby zo Star Wars ako ste ich ešte nepočuli!

0
4
views

Zander Zon je pozoruhodný sólový basgitarista a umelec, ktorý žije v Londýne a venuje sa videám, na ktorých hrá originálne kompozície ako aj zložité úpravy populárnych skladieb a filmových melódií!  

Pri sólovej hre na basgitaru používa Zander Zon radu špeciálnych hracích techník, ktoré zaručujú jedinečný hudobný zážitok. Vypočujte si špeciálnu úpravu melódií z filmu Star Wars, ktoré má na Youtube už niekoľko stoviek tisíc zobrazení.

Zaujímavosť o Star Wars

V socialistickom Česko-Slovensku to už prvý film nemal ľahké, pretože ideológovia minulého režimu tvrdili, že je to zlý a hlúpy film, uctievajúci násilie, a dokonca sa na hodinách občianskej a brannej výchovy vysvetľovalo, že podľa tohto filmu americkí generáli vytvorili vojenský program militarizácie vesmíru, tzv. Hviezdnych vojen (SDI – Strategická obranná inicitíva), pomocou ktorého chcú zničiť svet.

Divákom na západnom Slovensku bol preto film dlhé roky známy skôr pod nemeckým názvom „Krieg der Sterne“, pretože v Rakúsku podobné „obavy“ nemali. Napokon boli Hviezdne vojny v Česko-Slovensku uvedené (až?) po nežnej revolúcii (epizóda IV v roku 1991) a potom bola znova koncom 90-tych rokov (už na Slovensku) uvedená efektami upravená special edition.

Už v decembri príde do kín nová epizóda Star Wars Rogue One