Zaujímavosti

Vypočujte si dievčenské hudobné duo v netradičnej kombinácii saxofónu a gitary

Duo Veronika SAX  & Valeri  sa venuje hlavne elektronickej hudbe, ktorú spája so živými nástrojmi. Pomocou zvukových efektov dotvárajú skladbám jej atmosféru. 

Popri vlastnej tvorbe na ktorej momentálne pracujú, aranžujú taktiež obľúbené covery. Známa skladba Wicked Game ich inšpirovala svojou  melódiu a rozhodli sa ju upraviť o vlastné hudobné myšlienky. Hudobný videoklip k tejto skladbe sa natočili v jednom z najkrajších miest Slovenského raja, Tomášovský výhľad. Nádherné prostredie, hmla a farby jesene vyzdvihujú atmosféru skladby.

Duo Veronika SAX & Valeri  spolu pôsobí necelý rok. Ich prvotnou príčinou vzniku bolo zahrať si spolu naživo a takto sa tešiť z hudby. Pri hraní im postupne začala chýbať pestrosť, preto začali použivať priestorové zvuky pre gitaru a looper. V období, keď sa koncerty výrazne obmedzili (r. 2020) začali pracovať na diaľku. Keď bolo potrebné spraviť novú skladbu, začali používať nahrávací program.

Zvukové stopy si posielali elektronicky a navzájom ich dohrávali na diaľku. V tomto období im napadlo skúsiť vytvoriť niečo vlastné v modernom šate. Lákalo ich spojiť elektronickú hudbu, v ktorej vidia potenciál s rebelským tónom saxofónu a gitary.  Ich cieľom je dotvoriť pomocou efektov atmosféru v tvorbe, ktorá dokáže poslucháča zaujať a dostať ho na tú správnu chill vlnu. Keďže umenie nepozná hranice, aj v tomto štýle hudby sa dá vyblázniť so živými nástrojmi, či zvukmi. 

Duo inšpirovala predovšetkým tvorba zahraničných interprétov ako napr. Nora en Pure, Gioli & Asia. Momentálne pracujú na sete skladieb, ktorý by mal obsahovať pať skladieb z vlastnej hudobnej dielne. Set skladieb plánujú vydať po Novomu roku a hudobný videoklip natočiť na ďalšom magickom mieste.

To Top