Zaujímavosti

Vypočujte si dievčenské hudobné duo v netradičnej kombinácii saxofónu a gitary

Duo Veronika SAX  & Valeri  sa venuje hlavne elektronickej hudbe, ktorú spája so živými nástrojmi. Pomocou zvukových efektov dotvárajú skladbám jej atmosféru. 

Popri vlastnej tvorbe na ktorej momentálne pracujú, aranžujú taktiež obľúbené covery. Známa skladba Wicked Game ich inšpirovala svojou  melódiu a rozhodli sa ju upraviť o vlastné hudobné myšlienky. Hudobný videoklip k tejto skladbe sa natočili v jednom z najkrajších miest Slovenského raja, Tomášovský výhľad. Nádherné prostredie, hmla a farby jesene vyzdvihujú atmosféru skladby.

Duo Veronika SAX & Valeri  spolu pôsobí necelý rok. Ich prvotnou príčinou vzniku bolo zahrať si spolu naživo a takto sa tešiť z hudby. Pri hraní im postupne začala chýbať pestrosť, preto začali použivať priestorové zvuky pre gitaru a looper. V období, keď sa koncerty výrazne obmedzili (r. 2020) začali pracovať na diaľku. Keď bolo potrebné spraviť novú skladbu, začali používať nahrávací program.

Zvukové stopy si posielali elektronicky a navzájom ich dohrávali na diaľku. V tomto období im napadlo skúsiť vytvoriť niečo vlastné v modernom šate. Lákalo ich spojiť elektronickú hudbu, v ktorej vidia potenciál s rebelským tónom saxofónu a gitary.  Ich cieľom je dotvoriť pomocou efektov atmosféru v tvorbe, ktorá dokáže poslucháča zaujať a dostať ho na tú správnu chill vlnu. Keďže umenie nepozná hranice, aj v tomto štýle hudby sa dá vyblázniť so živými nástrojmi, či zvukmi. 

Duo inšpirovala predovšetkým tvorba zahraničných interprétov ako napr. Nora en Pure, Gioli & Asia. Momentálne pracujú na sete skladieb, ktorý by mal obsahovať pať skladieb z vlastnej hudobnej dielne. Set skladieb plánujú vydať po Novomu roku a hudobný videoklip natočiť na ďalšom magickom mieste.

Produktové novinky

Hľadáte elegantné inteligentné hodinky s dlhou výdržou? Vyskúšajte Niceboy X-fit Watch Pixel

Niceboy X-fit Watch Pixel sú univerzálne inteligentné hodinky pre aktívnych mužov aj ženy. Ponúkajú výdrž až 10 dní a odolné vodotesné telo so stupňom krytia IP68. V hodinkách aj mobilnej Zobraziť viac

Herné slúchadlá Niceboy ORYX X500 Shadow prinášajú prvotriedny zvuk a výrazný dizajn

Pokiaľ od svojich herných slúchadiel chcete okrem prvotriedneho priestorového zvuku aj prvotriedne pohodlie, ORYX X500 Shadow od značky Niceboy vám prinesú oboje. Okrem dizajnu zvýrazneného podsvietením oceníte aj vyhotovenie a Zobraziť viac

Niceboy ORYX K610 Chameleon je klávesnica pre pravých hráčov

Mechanická klávesnica ORYX K610 Chameleon vás prekvapí svojou odolnosťou – má kvalitné spínače, kovovú konštrukciu s opleteným káblom a pozláteným konektorom. A vo vlastnom programe si navyše nastavíte makrá aj Zobraziť viac

To Top
music ZONE