Zaujímavosti

Vypočujte si dojímavú skladbu o živote v karenténe od skupiny For You

Nová skladba od vokálnej skupiny For You vznikla počas dvojmesačnej karantény kvôli koronavírusu, kedy sa členovia vôbec nestretávali. Sopranistka dokonca uviazla v Maďarsku a na Slovensko sa jej vrátiť nepodarilo.

Skladbu s názvom Po druhýkrát nahrával každý člen vokálneho zoskupenia For You doma a následne ju tenorista zmixoval vo svojom novom štúdiu.

“Ako skupina sme boli spolu posledný krát 9. marca a odvtedy sme sa nevideli. Dostali sme druhú možnosť, aby sme si prehodnotili naše životy, aby sme začali žiť inak ako doteraz. To, čo predtým bolo pre nás nevyhnutné, sme zrazu nepotrebovali, a začali nám chýbať ľudia, príbuzní, rodičia, ktorí sú od nás stovky kilometrov a nemôžeme sa s nimi stretnúť.” opisuje karanténu sopranistka Katalin Lantos Borbély. 

“V mojom prípade, že sa zatiaľ neviem dostať na Slovensko bez toho, aby som nemusela absolvovať dvojtýždňový pobyt v štátnej karanténe, a to aj so svojimi deťmi. Som zaseknutá v Maďarsku, odkiaľ som cestovala do Bratislavy za For You. Pre mňa je táto pieseň hymna, ktorú keď zaspievame na koncertoch, určite v myšlienkach vyjdú všetky ťažkosti, starosti i radosti, ktoré som prežila s mojou rodinkou.”: dodáva sopranistka.

K novinke vytvorila vokálna skupina For You aj výnimočný videoklip, ktorý ukazuje časti domáceho sveta každého člena.

“Videoklip nakrúcal každý sám v mieste, kde bol nedobrovoľne zavretý so svojimi najbližšími. Každý spevák z For You ukáže trošku svojho súkromia. V závere videoklipu sa objavia aj zábery našich fanúšikov, ukážu ako oni prežívajú tieto dni. Klip má na Youtube možnosť zapnúť si anglické alebo maďarské titulky,” dodáva scenárista videoklipu Andrej Mann.

To Top