Kapely

Vypočujte si Hit na tri tóny od kapely Vaola

Trojica muzikantov prináša na slovenskú hudobnú scénu netradičné a žánrovo nezaraditeľné skladby, ktoré majú nádych rocku, popu a folku s prvkami elektroniky. V čase koronavírusu kapela predstavila svetu skladbu s názvom Hit na tri tóny.

„Sme v kapele traja, tak sme si dali výzvu vytvoriť song, ktorého melódia bude iba na troch notách. Keďže máme medzi sebou veľmi dobré medziľudské vzťahy, zvolili sme tóny tesne vedľa seba, po sebe nasledujúce D, E, F.“: hovorí o skladbe Richard Gužák.

„Spočiatku sme si mysleli, že vytvoriť melódiu len na troch notách bude dosť obmedzujúce, ale nakoniec sa vynorilo toľko možností, že sme nevedeli, ktoré linky vybrať. Hudbu postupne vyšperkovávali Richard so Žanet, s textom pomáhal aj Matej. Základ piesne sme nahrali počas jednej skúšky, aranže ostatných gitár a elektroniky sa dotvárali postupne. Na basu sme pozvali ako hosťa známeho slovenského basgitaristu Maťka Gašpara, ktorý v súčasnej „karanténnej“ situácii nahral svoju linku v pohodlí svojho domova. K úplnej spokojnosti znenia songu nám ešte čosi chýbalo, preto sme sa rozhodli pre dychovú sekciu.: objasňuje gitarista Richard Gužák.

To Top