Vypočujte si nový album od Dirty Disco Rockers!

0
11
views

Koncom novembra vydala nový album nitrianska alternatívna banda Dirty Disco Rockers. Počin nesúci jemne bizarný názov DDR, ktorý je odvodený od skratky zoskupenia, obsahuje 7 pôvodných skladieb a jeden remix od pražského DJ-a Fedora!

Nové dielko podobne ako predošlé počiny spája najrôznejšie hudobné štýly do eklektického mixu. V ňom tvorí základ živá gitarová kapela koketujúca s minimalistickými elektronickými loopmi DJ-a Sabianiho. V prevažne inštrumentálnej tvorbe dominuje výrazný groove zašpinený psychedelickými gitarovými sólami i noiseovými plochami.

Priamy link na album: www.soundfruit.sk

Štipky najrôznejších žánrov (napr. funk, post rock, elektro) roztavené vo zvláštnom hudobnom lekváre poskytujú veľkorysý priestor pre vlastnú predstavivosť. Tá býva naživo podporená nemenej pestrými videoprojekciami. Hosťami na novom albume sú speváčka Katka Korček (Lady Kazoo, Made2Mate), ktorá si s kapelou strihla groove-rockové číslo I Don’t Care a saxofonista Mário Belák zahusťujúci divoký záver skladby The Costs of Being Different.

Najbližšie môžete DDR vidieť naživo na týchto miestach:

2.12. Re:Fresh Club, Bratislava + Our Stories 
3.12. Mariatchi, Nitra + Our Stories