Zaujímavosti

Vypočujte si talentovaného hudobníka Michala Poláka, ktorého hudba nepozná žiadne hranice

Hudobník, pedagóg a aranžér Michal Polák, pôsobiaci doma aj v zahraničí, patrí medzi mladú generáciu hudobníkov slovenskej hudobnej scény.

Narodil sa ako najmladšie dieťa v hudobníckej rodine. Posadnutosť gitarou a záujem o hudbu u malého Michala začala 12. septembra 1999, keď ako osemročný videl spievať a hrať svojho otca na gitare. Prvá hudobná skúsenosť prišla na školských vystúpeniach a besiedkach. Neskôr vo veku dvanásť rokov začal vystupovať so svojim otcom, ktorý ho odmalička viedol k hudbe. Študoval na konzervatóriu v Bratislave, neskôr prestúpil na súkromné konzervatórium do Topoľčian.

Absolvoval majstrovské hudobné kurzy na Universität für Musik und Kunst v Grazi. Popri štúdiu začal vyučovať na hudobných školách, založil niekoľko hudobných workshopov(Global Emerging Artists) a letných hudobných dielní doma aj v zahraničí. Na nekončiacej ceste za novými tvorivými nápadmi a postupmi má za sebou desiatky koncertov, vystúpení, spoluprác a projektov. Jednou z nich je aj spolupráca s výborným huslistom Adamom Halásom v kapele Stringbow.

Jeho zmyselnú mozaiku najrôznejších vplyvov, medzi ktorými nemožno prehliadnuť free jazz, rock, metal, world music, blues, funky, tvorí originálne hudobné spojenie, ktoré vytvára autentický dojem. Hudobný výraz a štýl je okamžite rozpoznateľný. Prístupnosť melodických akordov pretkaná prívalmi chutných jednoduchých liniek nôt, ktoré plynulo prepínajú medzi jeho tónom a prstami.

Jeho hra vyrástla zo širokej škály hudobných vplyvov. Jeho hudobný štýl vyšiel z pokusu napodobňovať svoje hudobné vzory a hľadania vlastných spôsobov hry. Tento pragmatický prístup ku gitare vyústil do jedinečného elektrického štýlu, ktorý vykazuje oduševnený nádych oživený vášňou a temperovaným živým citom pre lyriku.

To Top