Zaujímavosti

Vypočujte si talentovaného hudobníka Michala Poláka, ktorého hudba nepozná žiadne hranice

Hudobník, pedagóg a aranžér Michal Polák, pôsobiaci doma aj v zahraničí, patrí medzi mladú generáciu hudobníkov slovenskej hudobnej scény.

Narodil sa ako najmladšie dieťa v hudobníckej rodine. Posadnutosť gitarou a záujem o hudbu u malého Michala začala 12. septembra 1999, keď ako osemročný videl spievať a hrať svojho otca na gitare. Prvá hudobná skúsenosť prišla na školských vystúpeniach a besiedkach. Neskôr vo veku dvanásť rokov začal vystupovať so svojim otcom, ktorý ho odmalička viedol k hudbe. Študoval na konzervatóriu v Bratislave, neskôr prestúpil na súkromné konzervatórium do Topoľčian.

Absolvoval majstrovské hudobné kurzy na Universität für Musik und Kunst v Grazi. Popri štúdiu začal vyučovať na hudobných školách, založil niekoľko hudobných workshopov(Global Emerging Artists) a letných hudobných dielní doma aj v zahraničí. Na nekončiacej ceste za novými tvorivými nápadmi a postupmi má za sebou desiatky koncertov, vystúpení, spoluprác a projektov. Jednou z nich je aj spolupráca s výborným huslistom Adamom Halásom v kapele Stringbow.

Jeho zmyselnú mozaiku najrôznejších vplyvov, medzi ktorými nemožno prehliadnuť free jazz, rock, metal, world music, blues, funky, tvorí originálne hudobné spojenie, ktoré vytvára autentický dojem. Hudobný výraz a štýl je okamžite rozpoznateľný. Prístupnosť melodických akordov pretkaná prívalmi chutných jednoduchých liniek nôt, ktoré plynulo prepínajú medzi jeho tónom a prstami.

Jeho hra vyrástla zo širokej škály hudobných vplyvov. Jeho hudobný štýl vyšiel z pokusu napodobňovať svoje hudobné vzory a hľadania vlastných spôsobov hry. Tento pragmatický prístup ku gitare vyústil do jedinečného elektrického štýlu, ktorý vykazuje oduševnený nádych oživený vášňou a temperovaným živým citom pre lyriku.

Produktové novinky

Hľadáte elegantné inteligentné hodinky s dlhou výdržou? Vyskúšajte Niceboy X-fit Watch Pixel

Niceboy X-fit Watch Pixel sú univerzálne inteligentné hodinky pre aktívnych mužov aj ženy. Ponúkajú výdrž až 10 dní a odolné vodotesné telo so stupňom krytia IP68. V hodinkách aj mobilnej Zobraziť viac

Herné slúchadlá Niceboy ORYX X500 Shadow prinášajú prvotriedny zvuk a výrazný dizajn

Pokiaľ od svojich herných slúchadiel chcete okrem prvotriedneho priestorového zvuku aj prvotriedne pohodlie, ORYX X500 Shadow od značky Niceboy vám prinesú oboje. Okrem dizajnu zvýrazneného podsvietením oceníte aj vyhotovenie a Zobraziť viac

Niceboy ORYX K610 Chameleon je klávesnica pre pravých hráčov

Mechanická klávesnica ORYX K610 Chameleon vás prekvapí svojou odolnosťou – má kvalitné spínače, kovovú konštrukciu s opleteným káblom a pozláteným konektorom. A vo vlastnom programe si navyše nastavíte makrá aj Zobraziť viac

To Top
music ZONE