Viac...

Vypočujte si vianočnú skladbu od 10-ročnej Esterky Zaujecovej

Aj keď je tento rok a aj čas Vianoc pre hudobníkov a kultúru všeobecne veľmi ťažký vzhľadom na pandémiu, ktorá kultúru výrazne ovplyvnila spevák Juraj Zaujec si čas strávený s rodinou užíva. Je to vidieť aj vo videu, ktoré nakrúcal spolu so svojou rodinou z pohodlia domova.

Práve pesničku, pre ktorú spravili spoločne video zložila Jurajova najmladšia dcérka Ester.

Esterka tieto Vianoce zložila svoju prvú vlastnú pesničku „Naše Vianoce“. Má desať rokov a jej pekný hlas a talent ste už mohli počuť aj v spoločnej pesničke „Neviem viac“, ktorú si požičali od kapely Modus, v ktorej Juraj spieva.

„Esterka má rada hudbu, či už skladanie textov alebo tvorbu samotnej muziky“ pochválil sa spevák Juraj Zaujec. „Bola to už len otázka času, kedy nás donúti pomôcť jej s produkciou“ smeje sa Juraj. Juraj jej ponúkol aj vianočný text zo šuflíka, ktorého autor bol bývalý textár a manažér Peter Lehotský. Esterka však vyslovene nesúhlasila: “To už nebude naša pesnička, musíme si ju napísať sami!”

V priebehu pár dní napísali a nahrali vianočný song “Naše Vianoce”.
Do procesu tvorby sa zapojila celá rodina: Jurajova manželka Eva aj staršia dcéra Sára.

„S videoklipom nám pomohol kamarát režisér Daniel Svoreň – nahrávali sme u nás doma. S masteringom zas Angel Studio v Trnave. Ľudia, a práve my umelci, hudobníci by sme si v túto dobu mali pomáhať a snažiť sa ju prekonať, či už čo sa týka obživy ale aj psychicky toto nie príliš dobré obdobie. Všetko zlé je však na niečo dobré“ uzatvára Juraj.    

To Top