Zaujímavosti

Vypočujte si vydarený singel 19-ročného študenta strednej školy!

Vypočujte si vydarený singel 19-ročného študenta strednej školy!

Slovenské hudobné vydavateľstvo Bryndák Records prichádza s ďalším songom s názvom F.R.N.D.S., ktorý vyprodukoval ambiciózny a perspektívny 19-ročný študent strednej školy a dídžej s umeleckým menom John Habbs.

Aby sme priblížili jeho začiatky a prvé skúsenosti s dídžejingom a hudbou, musíme sa vrátiť  do jeho 13-tich rokov. Vtedy si John  po prvýkrát vyskúšal mixovanie hudby na profesionálnych dídžejských gramofónoch. Tie patrili jeho otcovi, ktorý bol v tom čase aktívny dídžej.

Johnovi sa podarilo vytvoriť zaujímavý remix skladby „I Don’t Love You“ od dvojice Drozďo & Demex. Tým sa tak zapáčil, že ho zverejnili na svojej FB fanpage.

Táto skúsenosť ho tak povzbudila, že jedného dňa prišiel zo školy domov, sadol si za svoj PC a začal tvoriť. Všemožne hľadal zaujímavú melódiu, ktorá by mala letný feeling. A vtedy prišiel skvelý nápad a Johnovi sa podarilo vytvoriť  peknú a chytľavú melódiu. Johnovým hlavným zámerom pri produkovaní tejto skladby bolo, aby vytvoril pre poslucháčov letný Chill Out zvuk. Práve preto si John vybral aj zaujímavý vokál, ktorý vhodne a profesionálne zmixoval so spomínanou melódiou. A vďaka tomu je na svete originálna skladba F.R.N.D.S.

A ešte pár úprimných slov Johna Habbsa:

„Nie vždy sa mi darí vytvoriť nejakú zaujímavú melódiu…. niekedy sedím v štúdiu aj pár hodín a žiadna inšpirácia neprichádza, no ale sú aj také situácie, že to ide samo od seba …., niekedy si len tak zahrám na klavíri alebo na gitare a príde nejaký nápad, no a potom to už len vo svojom hudobnom programe upravím a pracujem s tým ďalej a snažím sa to dotiahnuť až do finálneho štádia.

Veľa pre mňa urobili aj rodičia, ktorí sa mi snažia vždy pomôcť a podporovať ma v tom, čo ma naozaj baví. Som im za to neskutočne vďačný, aj keď im občas leziem na nervy.“

To Top