Vystoupení na festivalech a ceny za desítky tisíc lákají do hudební soutěže Radegast Líheň 2016!

0
7
views

Právě v těchto dnech se rozběhl jubilejní patnáctý ročník největší československé klubové soutěže amatérských hudebníků známé jako Radegast Líheň. Přihlašovací formulář na stránkách soutěže www.lihen.cz je aktivní a první skupiny se už hlásí, aby mohly vyhrát ceny v hodnotě bezmála 100 tisíc korun a hlavně díky úspěchu v soutěži vystoupit na řadě významných festivalů a akcí. Očekává se rekordní počet přihlášek a pořadatelé k tomu mají po předchozím ročníku velmi slušně našlápnuto!

IMG_7997

Poslední ročník zaznamenal největší počet přihlášených skupin v historii, když se jich přihlásilo celkem 430! Po základním výběru se jich dvaasedmdesát utkalo na půdě čtyř moravských klubů o postup přes čtvrtfinálová a semifinálová kola až do Velkého finále. „Zde se za účasti a dohledu Patrona soutěže – Anděly ověnčené party Insania – utkaly mezi sebou skupiny Los Perdidos z Holešova, z celého světa poskládaná parta De ImperfAction, valašský bard Ptakustik a polská kapela Eleanor Gray. A právě posledně jmenovaní zvítězili. Stali se tak v historii soutěže už druhou polskou skupinou, která soutěž vyhrála,“ popsal výsledky a průběh zatím posledního ročníku soutěže její ředitel Marek Slonina z pořádající agentury Viking agency.

Toto je však historie a pořadatelé se už několik týdnů věnují přípravě ročníku dalšího – jubilejního patnáctého. V něm dochází k několika změnám, zejména v místě konání ostravské části soutěže, kde se pořadatelé po letech opět dohodli na spolupráci s klubem Barrak, kde pravidelně vystupuje řada českých i světových hvězd. „Věrni však zůstaneme dalším skvělým hudebním místům, kde soutěž probíhala i v tomto roce. Ať už havířovskému Jazz clubu, kde soutěž vznikla, nejvýchodnějšímu klubu České republiky Barrocko v Třinci, či krásnému olomouckému Bounty Rock Café. Celkem se budou v těchto klubech moci návštěvníci těšit na 34 koncertů!“ dodávají Vikingové. Další příjemnou změnou zřejmě bude Velké finále soutěže, na kterém již také pořadatelé pracují. „Rádi bychom Velké finále pojali jako Open Air a na tomto velkém kroku pracujeme. Opět by zde měl vystoupit i Patron soutěže, který by měl být rovněž velkým překvapením. Slíbit ale určitě už nyní můžeme, že opět zajistíme spoustu atraktivních cen pro ty nejlepší, včetně dovolené pro celou kapelu v italském letovisku Gargano od stejnojmenné cestovní kanceláře, či kvalitní pitný režim pivovaru Radegast,“ odhalují pořadatelé.

Systém soutěže bude stejný jako v roce 2015 a nyní by měli zbystřit hlavně hudebníci. „V této chvíli stačí vyplnit na www.lihen.cz jednoduchý formulář s pár větami o kapele a přiložit jednu MP3 nahrávku, co nejvíce specifikující hudební styl a um kapely. Tím dojde k přihlášení do soutěže. Na začátku ledna 2016 proběhne první kolo výběru kapel do prvních dvou základních kol, druhé-závěrečné pak proběhne na začátku února 2016! Přihlašovací formulář ale bude aktivní jen do 31. ledna 2016! Odborná porota pak vybere z nahrávek 72 skupin do základních kol a několik náhradníků pro případ, že by některá ze skupin nemohla nastoupit. Po šesti základních kolech ve všech čtyřech klubech proběhnou v každém z nich ještě dvě čtvrtfinálová kola, která určí osm semifinalistů, kteří se ve dvou koncertních kolech utkají o celkové čtyři finálové pozice. Kapely se vždy utkají proti sobě koncertně, tedy před diváky a odbornou porotou, která bude vždy přímo na místě rozhodovat,“ popisuje do detailů průběh soutěže Slonina s tím, že první kola proběhnou už 17. a 18. února 2016. Nejpodrobnější informace o soutěži najdou zájemci na www.lihen.cz.