Koncerty

Wilsonic Festival 2013 pozná dátum, miesto a spúšťa predpredaj

Wilsonic Festival 2013 sa uskutoční 7. – 8. júna 2013 v Bratislave. Konať sa bude na novom mieste v priestoroch vodného diela Čunovo konkrétne v areáli Divoká voda v Bratislave. Limitovaná edícia vstupeniek vo výške 29 € je dostupná odteraz priamo na stránke festivalu alebo v distribučných sieťach TIXY a Ticketportal.

Wilsonic Festival 2013 otvorí letnú festivalovú sezónu na Slovensku
Už sa stalo takmer tradíciou, že fanúšikovia hudobných festivalov považovali konanie Wilsonicu v úvode júna za akýsi pomyselný štart letnej festivalovej sezóny. Nebude tomu inak ani budúci rok. Druhý júnový víkend v Bratislave bude preto opäť patriť vlajkovej lodi Wilsonic Festivalu 2013.

Wilsonic Festival 2013 si našiel nové miesto
Nadchádzajúci festivalový ročník sa bude konať na novom atraktívnom mieste v areáli Divoká voda nachádzajúcom sa v priestoroch vodného diela Čunovo v Bratislave. “Areál Divokej vody je pre nás zatiaľ asi najbližšie k predstave o ideálnej festivalovej lokalite. Je dostupný aj bratislavskou mestskou dopravou, no zároveň je dostatočne vzdialený od husto obývaných častí hlavného mesta. Je to pre Bratislavčanov najbližšie miesto s atmosférou prímorskej destinácie. To miesto má navyše akýsi genius loci. Kombinácia outdoorového areálu Divokej vody, industriálneho komplexu vodného diela, rozšírenej hladiny Dunaja a “mestskosti” blízkej galérie moderného umeniaDanubiana spolu s neďalekou panorámou bratislavského Kamzíka vytvára adekvátny mix ingrediencií potrebných pre kvalitný festivalový zážitok,” povedal riaditeľ festivalu Tibor Holoda.

Organizátori vždy kládli dôraz na miesto konania. Festival počas svojho vývoja prešiel mnohými atraktívnymi priestormi, ako napríklad Slovenské národné múzeum, bývalý obchodný dom Atlon, Stará tržnica, Tyršovo nábrežie či vonkajší areál výstaviska Incheba.

Wilsonic Festival 2013 nie je zelený len logom
Prítomnosť vodnej elektrárne priamo v mieste konania dáva zároveň príležitosť pre energetickú sebestačnosť festivalu využitím priamych obnoviteľných zdrojov a znížiť dopad konania podujatia na životné prostredie. Environmentálny profil festivalu je totiž jednou z dôležitých súčastí Wilsonic Festivalu.

Technologicky inovovaný predpredaj
Ďalšou z noviniek a príspevkom k znižovaniu environmentálneho dopadu je možnosť využitia bezpapierových vstupeniek. V spolupráci s online ticketingovou službou TIXY tak organizátori ako prví na Slovensku uvádzajú integráciu aplikácie Passbook spoločnosti Apple. Majitelia zariadení so systémom iOS, predovšetkým smartfónov iPhone, tak majú možnosť sa pri vstupe na festival preukázať plnohodnotnou elektronickou vstupenkou.

Ceny vstupeniek sa nezvyšujú
Vstupenky sú odteraz k dispozícii v predpredaji na celé trvanie festivalu vo forme permanentiek. Ich cena oproti uplynulému ročníku zostáva nezmenená. Prvá séria, limitovaná počtom 300 kusov za cenu len 29 €, je k dispozícii ihneď prostredníctvom festivalovej stránky wilsonic.sk alebo predpredajných sietí TIXY a Ticketportal. Ceny predpredaja budú rásť s časom a predaným množstvom, organizátori preto pripomínajú, že kto chce ušetriť, nech koná čím skôr. Novinkou je lístok s prístupom do stanového mestečka v symbolickej hodnote 1 €. Stanové mestečko bude na festivale po prvýkrát a týmto spôsobom sa tak organizátori vopred pripravia na jeho požadovanú kapacitu. Kompletný prehľad cien, množstiev a dátumov vstupeniek je dostupný na adrese wilsonic.sk/tickets. Lístky na jednotlivé dni budú v predpredaji dostupné mesiac pred konaním samotného festivalu, keď bude známy programový rozpis.

Úspešný návrat festivalu
Festivalu Wilsonic sa tohto roku dostalo reštartu v podobe komornejšieho, na komunitu svojich fanúšikov zameraného ročníka 2012, ktorým sa Wilsonic úspešne navrátil do pomyselného festivalového kalendára. “Bratislavský sviatok elektronickej hudby je po dvoch rokoch späť. Vstup bol opatrný k veľkým menám, ale odvážny v produkcii… Otváranie sa novým žánrom a nepoznaným chutiam prilákalo aj ľudí, ktorí si pred takzvane „pokročilou hudbou” držia radšej odstup… Tento rok festival pravdepodobne musel urobiť malý krok vzad preto, aby mohol v najbližšom čase urobiť o to väčší krok vpred.” – napísal v recenzii časopis .týždeň. Ročník 2013 na novom mieste bude preň preto plnohodnotným návratom Wilsonicu do prvej festivalovej ligy.

O Wilsonicu
Wilsonic je medzinárodný hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne trendy nielen z oblasti elektronickej hudby. Wilsonic je urbánnou oslavou elegantne spájajúcou svet koncertov s atmosférou klubov a tanečných párty už od roku 2000.

Aktuálne informácie hľadajte na festivalovej stránkewilsonic.sk/festival alebo na sociálnych sieťach Twitter a Facebook.

Obľúbené články: prejsť na môj zoznam
FavoriteLoadingUložiť do obľúbených

Štýlové retro ponožky
To Top