Novinky zo sveta hudby

Wlesefeste V. bol peklo!

Je to presne mesiac, čo sa konal piaty ročník hardcore-alternative festivalu Wlesefest. Vráťme sa teda v spomienkach k nemu. V prvom rade určite slovo o dojmoch z tohto festivalu – bolo to peklo,aké sa očakávalo :D No aj piatemu ročníku takéhoto festivalu predchádzali štyri roky vývoja. Wlesefest začal písať svoju históriu v auguste 2008. Prvý ročník sa konal v podniku Pod Smrekom na okraji lesa (Martin-Stráne). To dalo názov festivalu. Nikoho zo zúčastnených vtedy ani vo sne nenapadlo kam to celé dospeje o 4 roky ani to, že sa bude konať na martinskom kúpalisku v takom rozsahu. Počas druhého ročníka došlo k zásadnej zmene.

Z hygienického dôvodu bol podnik Pod Smrekom zatvorený a v deň konania musel byť celý festival presunutý. Vďaka vtedajšej efektívnosti siete Facebook sa podarilo všetkých ľudí presunúť na správne miesto :D Na záver dňa nasledovala D´n´B párty. Nedostatok koncertov a akcií v zimných mesiacoch zrejme inšpiroval organizátorov k organizácii Winter Wlesefestu, ktorý sa koná od roku 2011 v martinskom FEST club 69. Komornejšia atmosféra zlákala okolo 400 ľudí. Wlesefest IV. sa stal ďalším prelomovejším a to hlavne vďaka začatiu spolupráce s Monster energy. Zväčšil sa stage, pribudla Monster zóna a after party v Monster stane a hlavne množstvo skvelých-aj zahraničných interpretov.

To už bol Wlesefest v takmer takej podobe ako ho poznáme z posledného ročníka. Piatemu ročníku skoro nič nechýbalo. Dá sa nájsť naozaj len zopár múch. Svoju účasť potvrdilo obrovské množstvo ľudí. Prostredie, ľudia, kapely, bazény,… to všetko tú správnu atmosféru. Čo prinesú ďalšie ročníky zatiaľ a kto sa na nich predstaví zatiaľ nie je známe, no isté je, že to už bude len lepšie a Wlesefest bude naberať aj na kvalite aj na kvantite. Pre istotu a možno aj chuťky nezúčastnených treba spomenúť vystupujúce kapely ako správnu motiváciu na účasť pre budúce ročníky: Lost In Mind, Birds and Wolves, Momma Knows Best, Point Blank Range, Abhorrence, Notimefor, Deez Nuts a zavŕšené afterpárty s Egom.  Druhý deň ste mohli vidieť: Alternatiwe, The Southern Oracle, Voice Of Horse, From Our Hands, Zoči Voči, All Faces Down, Suicide Silence. Nuž, čo na to hovoríte?

Oslovili sme aj pár ľudí, ktorí sa nám priplietli do cesty. Môžete si prečítať odpovede na otázky, ktoré od nás dostali:

Aká bola podľa vás najlepšia kapela týchto dvoch dní?
Denis: Zoči Voči
Veronika: Suicide Silence
Vladimíra: Prišla som hlavne kvôli kamarátom.

Čo považujete za najväčšie pozitívum Wlesefestu?
Denis: Skvelá hudba a odreagovanie.
Veronika: Žúrka, stanovanie, zábava a chľast.
Vladimíra: Milí ľudia.

Našli by ste aj negatívum?
Denis: Bordel po zemi, hudba v Monster stánku, kde dookola hrá to isté.
Veronika: Nie je nikde rozpis kapiel, ináč žiadne.
Vladimíra: Nie.

Čo vás najviac prekvapilo?
Denis: Dobré svetelné efekty.
Veronika: Búrka, ktorá nemala prísť.
Vladimíra: Prostredie a možnosť skočiť si do bazéna.

http://www.youtube.com/watch?v=NXESJJWZKRU

Mali ste problém nájsť miesto určenia?
Denis: Ja hej. Zamyslený nad zložitými funkciami (softvér, hardware?) som poblúdil.
Veronika: Bol problém, som z BB.

Aké kapely by ste chceli vidieť na TREŤOM dni Wlesefestu?
Denis: Nightwish, Rammstein a Breaking Benjamin.
Veronika: Asking Alexandria, Braincan,…
Vladimíra: Konflikt, Horkýže Slíže, Bačova Fujara, Horská Chata,…

Čo by ste odkázali ľuďom, ktorí sa nemohli zúčastniť Wlesefestu V.?
Denis: Prišli o dosť, ale ušetrili prachy a sluch.
Veronika: Prísť aj v 40-kách horúčkach.
Vladimíra: Môžu len ľutovať. Sú tu super ľudia s veľkými srdciami.

To Top