World music festival Bratislava

0
6
views

V Bratislave sa v septembri bude konať festival, kde sa stretne to najlepšie zo Slovenska s niekoľkými špičkovými zahraničnými projektami. V sobotu večer sa v gala programe v Ateliéri Babylon predstavia Zohar Fresco z Izraela a Christos Barbas z Grécka, francúzske duo Kevin Seddiki a Bijan Chemirani, skupina Corcovado Salsa Club a slovenské farby bude hájiť Muzička.

WORLD MUSIC FESTIVAL BRATISLAVA ponúkne 9.-10 septembra mnohé podujatia zdarma, napríklad koncerty skupín: Trojka Zuzany Homolovej, Rusín Čendeš Orchestra, Mojše Band, Balkansambel či La3No Cubano na Hlavnom námestí.
Súčasťou festivalu bude v sobotu aj interaktívny program pre deti, tanečné a hudobné workshopy vo Véčku pod vedením lektorov ako Stanislav Marišler (SĽUK), Zora Bošňáková Moncoľová a ďalší.

Pre odborníkov sa po prvýkrát pripravuje konferencia na tému Slovensko a world music. Počas dvoch dní odznejú príspevky o slovenskej world music aj príspevky zahraničných odborníkov s cieľom poskytnúť svoje skúsenosti slovenským záujemcom. Aj toto podujatie je so vstupom voľným, potrebná je registrácia na webe festivalu.

Okrem ďalších sprievodných akcií festival ponúkne aj show v uliciach, verejnú diskusiu aj koncert africkej skupiny Manco Group. Festival ukončí  Afterparty Balkan Beats.

Súťažná otázka:

Na galakoncerte 10.9. vystúpi v Ateliéri Babylon (začiatok 19:00) špičkový perkusionista Zohar Fresco. Odkiaľ pochádza?

  1. z Francúzska
  2. z Grécka
  3. z Izraela

Výherca získa 2 vstupenky na galakoncert WORLD MUSIC FESTIVAL BRATISLAVA. Uzávierka súťaže je 7.9. 2016

Tento festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

World Music Festival Bratislava sa koná Pod záštitou Primátora mesta Bratislavy a s podporou Ars Bratislavensis, BSK, Nadácie Slovenskej sporiteľne, Hudobného Fondu, BKIS a ďalších partnerov.