Viac...

Xiaomi Mi Scooter 2 je elegantná elektrická kolobežka, ktorú už nikdy nepustíte z ruky

Elektrická kolobežka Xiaomi Mi Scooter 2 je skvelým spoločníkom na krátke cesty po meste, malé nákupy alebo výlety po okolí. Xiaomi Mi Scooter 2 nadchne každého, kto potrebuje praktický dopravný prostriedok, ktorý sa dá jednoducho zložiť a nezaberie veľa miesta!

Na jedno nabitie by ste mali s kolobežkou prejsť až 30 km a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 25 km/h čo sa Vám ale v realite slovenských chodníkov a ciest len málokedy podarí. Po meste sme pri teste dosiahli rýchlosť maximálne 20 km/h. Kolobežka vďaka svojej pevnej a odolnej konštrukcii zvládne aj jazdu po nerovnom povrchu a dokonca počas slabého dažďa.

Možno si hovoríte, že 20 km/h nie je veľká rýchlosť, ale na elektrickú kolobežku je to naozaj viac než dosť. V každom prípade odporúčame nosiť prilbu aj počas jazdy mestom.

Ovládanie kolobežky

Kolobežka Xiaomi Mi Scooter 2 má na pravej strane riadidiel umiestnenú páčku na pridávanie rýchlosti a naľavo páčku napojenú na kotúčovú brzdu, vďaka ktorej môžete bezpečne a rýchlo zabrzdiť. Zaujímavosťou je, že pri brzdení začne blikať zadné svetlo kolobežky, aby ste tak dali signál ľudom a vozidlám za vami, že brzdíte. V strede riadidiel je zabudované tlačidlo na zapnutie a vypnutie kolobežky a ukazovateľ stavu nabitia batérie.

Kolobežka Xiaomi Mi Scooter 2 – čierna
Nájdete na Alza.sk

Zapnutie, vypnutie a celkové ovládanie kolobežky je veľmi jednoduché. Tlačidlo na zapnutie stačí podržať a kolobežka sa zapne. Ak tlačidlo krátko stlačíte, zapne sa predné a zadné svetlo, ktoré je dostatočne výkonné aj na jazdu po tme. Pri stlačení tlačidla dva krát sa prepne režim kolobežky z klasického na ECO režim a naopak.

Pri ECO režime by mala kolobežka vydržať nabitá o niečo dlhšie. Myslíme si však, že tento režim sa Vám páčiť nebude. Kolobežka je pri zapnutí ECO režimu naozaj veľmi lenivá a jazdu si vôbec neužijete.

Vlastnosti kolobežky

Kolobežka Xiaomi Mi Scooter 2 sa dá veľmi ľahko preniesť tým, že uvoľníte riadidlá a sklopíte ich k zadnému kolesu. Riadidlá sa tak zmenia na rukoväť a vy viete kolobežku veľmi šikovne a ľahko odniesť kamkoľvek.

 • Konštrukcia z leteckého hliníka zaručuje pevnosť, odolnosť a hmosnosť 12,5 kg.
 • Výkonný elektromotor umožňuje rýchlu a svižnú jazdu
 • Predné a zadné osvetlenie zaručuje bezpečnú jazdu aj po tme
 • Pri vypnutej elektronike sa dá na kolobežke jazdiť aj klasicky, pomocou odrážania

Odporúčané príslušenstvo

 1. Štýlové nepremokavé púzdro na mobil a drobnosti
 2. Náhradné brzdové platničky
 3. Náhradné pneumatiky v čiernej a červenej farbe
 4. Náhradná nafukovacia duša
 5. Spätné zrkadlo na riadidlá
 6. Taška na uloženie a prenos kolobežky
 7. Držiak na smartfón
 8. Anti-vibračná výplň proti traseniu riadidiel

Prepojenie kolobežky so smartfónom

Vďaka mobilnej aplikácii Mi Home od Xiaomi môžete mať dokonalý prehľad o používaní vašej kolobežky Xiaomi Mi Scooter 2. Aplikácia sa dá bez menších problémov prepojiť s kolobežkou a vy budete mať pod kontrolou kapacitu batérie aj aktuálny dojazd a vybitá batéria vás už nikdy nezaskočí.

Príslušenstvo ku Xiaomi Mi Scooter 2 nájdete tu

Aplikácia ukazuje aj aktuálnu rýchlosť, ktorú si však len veľmi ťažko skontrolujete pri jazde, pretože odporúčame riadidlá držať riadne oboma rukami. Tento problém však môže vyriešiť držiak na telefón, ktorý sa dá objednať z AliexPress priamo tu.

Kolobežka Xiaomi Mi Scooter 2 – biela
Nájdete na Andreashop.sk

Technické parametre

 • Kapacita batérie: 7 800 mAh
 • Doba nabíjania: 5,5 hodiny
 • Maximálna rýchlosť: 25 km/h
 • Maximálny dojazd: 30 km
 • Výkon: 250 W
 • Hmotnosť: 12,5 kg
 • Max. nosnosť: 100 kg

Záver a hodnotenie

Xiaomi Mi Scooter 2 je skvelá a cenovo dostupná kolobežka do mesta a na krátke výlety. Keďže nemá odpruženie a všetky otrasy a nerovnosti musia zvládnuť kolesá, môže sa stať, že dostanete defekt častejšie, ako by ste mohli predpokladať.

Balenie obsahuje dve náhradné pneumatiky, takže sa tým vôbec netreba stresovať. Na kolobežku však existuje mnoho náhradných dielov vrátane pneumatík a všetky nájdete za prijateľné ceny na AliExpress – priamo tu.

To Top