Novinky zo sveta hudby

Xindl X predstavuje svoj vianočný videoklip

Vo štvrtok 28. novembra nadelil Xindl X sebe, aj svojim fanúšikom vypredaný narodeninový koncert v pražskom Fóre Karlín. Na záver narodeninovej oslavy prevzal od zástupcov vydavateľstva Universal Music Platinovú platňu za album Sexy exit a oznámil termíny ďalších veľkých samostatných koncertných šou.

V roku 2021, presnejšie 30. januára, vystúpia Xindl X v pražskej O2 aréne. Na včerajšom koncerte tiež premiérovo zaznela vianočná pieseň Čas to zabaliť, ku ktorej dnes zverejnil poeticky ladený videoklip.

O réžiu sa postaral Jonáš „LIPO“ Červinka.

„Před sedmi lety jsem jako Grinch zkazil spoustě rodin Vánoce tím, že jsem do světa vypustil píseň, díky níž si teď řada dítek pod stromečkem zpívá „Štědrý večer nastal, když jsem doma chlastal.“ Letos jsem se to rozhodl napravit tím, že složím i jednu vážnou vánoční píseň, která více odpovídá tomu, jak Vánoce skutečně vnímám,“ povedal o piesni  Xindl X.

O vizuálnu podobu klipu sa postaral talentovaný hudobník a režisér Jonáš „LIPO“ Červinka. Ten k spolupráci hovorí: „Využil jsem skutečnosti, že vánoční píseň, kterou mi Xindl X poslal, je trochu v jiné poloze, než jsem u něj zvyklý. Mně tato jeho lyrická stránka moc sedí“.

Jonáš „LIPO“ Červinka je tiež autorom scenára a dej videoklipu zasadil do Severných Čiech, kde vyrastal. „Příběh rodiny odehrávající se v prostředí vlakového nádraží jsem volil záměrně. Jednak pro mě mají vlaky nezaměnitelnou atmosféru, a jednak mi osobně evokují čas Vánoc. Ve svých klipech se rád vracím ke svým kořenům, i proto je děj zasazen do kraje, ve kterém jsem sám vyrůstal,“ dodává Lipo k ich prvej  spoločnej spolupráci.

Pieseň Čas to zabalit zaznie okrem iných aj na Xindlově najväčšom samostatnom koncerte. Ten plánuje na 30. januára roku 2021 v pražskej O2 aréne. Nebudú chýbať jeho najväčšie hity a zaujímaví hostia.

„Když jsme vyhlásili koncert ve Foru Karlín, říkal jsem si, jestli jsem se nezbláznil, že si dovolím pořádat koncert v prostoru pro 4 000 lidí. Ale o lístky byl takový zájem, že jsem si řekl, že zkusím laťku posunout ještě o něco výš a připravit ještě o hodně větší show,“ povedal  k plánovanému koncertu Xindl X. „Nejde mi jen o to, dostat co nejvíc fanoušků do jednoho prostoru, ale i posunout to, co se bude dít na podiu. Rád bych nabídnul pestré vystoupení od intimních skladeb jen s kytarou až po velká čísla s kapelou, projekcemi a choreografickými čísly. Rozhodně nechci přípravu podcenit. I když se koncert odehraje až za rok a dva měsíce, už teď pracujeme na jeho přípravě.“

 Xindl X, vlastným menom Ondřej Ládek, je český spevák a skladateľ, ktorý už viac ako desať rokov pôsobí na československej hudobnej scéne. Má na svojom konte šesť štúdiových albumov a nespočetné množstvo už zľudovených hitov, ktoré tento rok vydal na albume Anděl v blbým věku. Medzi všetkými môžeme menovať skladby Anděl, Chemie, Láska v žemli, Láska v housce, V blbým věku, Cudzinka v tvojej zemi, Popelka alebo jeho posledný megahit Dřevo. Je považovaný za jedného z najúspešnejších autorov v Česku.

To Top