Správy

Y-Fest prinesie do Bratislavy tých najlepších youtuberov a špeciálneho hosťa Kazmu!

Utuberský festival privíta aj ďalšie zvučné mená – Exploited, Duklock, Asimister, MenT,  Patra Bene a mnohých ďalších.

Hviezdy internetu môžete vidieť nielen online, ale ich aj stretnúť naživo počas jedinečného podujatia Y-Fest 2019. Už 4. – 6. októbra v bratislavskej refinery gallery uvidíte online hviezdy offline a užijete si skvelý program so svojimi obľúbenými zabávačmi.

Najlepší slovenskí a českí youtuberi v zložení Exploited, MenT, asimister Duklock, Patra Bene, Zlý Zajo, Fifqo a mnohí ďalší sa postarajú o dokonalú zábavu. Okrem diskusií a autogramiád sa diváci môžu tešiť na showmatch, interaktívne súťaže, prednášky a fotenie.

Špeciálnym hosťom na tohtoročnom Y-Feste je populárny český internetový mág Kazma, ktorého na Y-Fest prináša VÚB Banka. Na podujatí sa predstaví v sobotu 5. októbra počas diskusie so Sajfom. Zistíte tak exkluzívne informácie zo zákulisia jeho tvorby a videí. Podrobnejší program (nielen) Kazmovej návštevy nájdete postupne na webe yfest.sk.

Okrem populárnych hostí na festivale čaká na divákov veľa free-to-play zón so skvelými hrami, virtuálna realita, laser tag, množstvo predajných stánkov s merchom youtuberov a  umeleckými či hernými predmetmi. Počas troch dní nabitých skvelou zábavou si môžete vyskúšať aj mnohé technologické novinky či bláznivé atrakcie. Vyskúšajte si stage diving a vyhrajte skvelé vecné ceny v jednom z mnohých kvízov.

Počas víkendového festivalu sa môžete zabaviť nielen s youtubermi na Y-Fest-e, ale aj na hernom festivale Orange MSR v elektronických športoch, ktorý prinesie zápasy o majstrovské tituly v hrách Counter Strike: Global Offensive, Dota 2, League of Legends, Hearthstone, PUBG, FIFA 20 a NHL 20. Medzi turnajové novinky sa zaradila kooperatívna hra Rainbow Six Siege, v ktorej premiérovo spoznáme prvých Majstrov Slovenska.

Orange MSR prináša so sebou nielen skvelé súboje, ale aj zaujímavých hostí online herného sveta. Počas turnaja vás budú komentovaním sprevádzať popularni streameri Dev1, DeeThane, Czechcloud, Shadye, Mozilla, Micák a mnohí ďalší. Navyše ich môžete stretnúť aj naživo, nielen prostredníctvom online priamych prenosov.

Okrem turnajovej víkendovej atmosféry refinery gallery ponúkne aj poriadnu nálož skvelých umelcov počas cosplay & pop kultúrneho festivalu VÚB Y-Con. Najlepšie (nielen) herné kostýmy sa predstavia na sobotnej Cosplay súťaži, ktoré patrí k najpopulárnejším súčastiam podujatia už od jeho vzniku. Medzinárodná porota cosplay umelcov určí nielen víťaza Y-Con cosplay contest, ale aj slovenskú reprezentáciu na prestížnu súťaž Cosplay World Masters v Portugalsku.

Preto si zarezervujte termín 4. – 6.10.2019 a príďte si užiť festival youtuberov, esportu, hier, technológií a cosplay. Y-Fest, Orange MSR a VÚB Y-Con sa tešia na vás. Viac informácií a vstupenky nájdete na Tickpo.sk alebo Predpredaj.sk.

To Top