Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

Z kapely Symfobia odišla obľúbená speváčka, hudobníci už majú náhradu

Slovenská kapela Symfobia má za sebou ťažký rok. Najskôr museli hudobníci kvôli pandémií koronavírusu presunúť turné s legendárnou českou kapelou CITRON, ktoré sa malo konať na jeseň 2020, ale museli ho preložiť znovu na jar 2021. Nevyšlo im ani festivalové leto a nakoniec z kapely odchádza aj obľúbená speváčka.

Kapela Symfobia mala cez leto odohrať veľké festivaly ako Metalfest v Plzni, Topfest, Beskyd Fest, Ostrava v Plamenech a mnohé ďalšie. Všetky podujatia sa však presunuli na rok 2021. Kapela sa na po týchto udalostiach na malú chvíľu odmlčala a následne fanúšikov prekvapila správou, v ktorej hudobníci oznámili, že hľadajú novú speváčku.

„Počas leta bez koncertov sme vyskúšali niekoľko speváčok. Fanúšikov sme chceli nechať v miernom napätí. Sami sme ešte nevedeli, ako sa celá situácia vyvinie.“: prezradil zakladajúci člen kapely a klávesák Feri Molnár.

Reklama

Za celou situáciou treba hľadať rozhodnutie speváčky Simony Janovičovej, ktorá sa rozhodla z kapely Symfobia odísť.

„Spevu sa venujem so všetkou zodpovednosťou viac než polovicu svojho života. Niekoľko uplynulých mesiacov bez koncertovania mi ponúklo dostatočne dlhý priestor na to, aby som prehodnotila svoje pôsobenie v kapele SYMFOBIA. Nebolo ľahké rozhodnúť sa, pretože sme boli veľmi dobrá partia – ako hudobne, tak aj ľudsky,“ začala vysvetľovať Simona svoje rozhodnutie a pokračovala: „Napokon som sa rozhodla kapelu definitívne opustiť a zamerať sa na svoj súkromný život. Hudba ostáva naďalej mojou súčasťou, no možné pôsobenie v inej metalovej kapele vylučujem.“: prezradila Simona.

„Z celého srdca ďakujem členom kapely SYMFOBIA za krásne spoločné zážitky, neopakovateľné spomienky, a aj splnené sny. Vďačná som aj svojím fanúšikom za nekončiacu podporu a posúvanie vpred. Bolo mi cťou spievať pre vás.“ dodala na záver sympatická speváčka.

Reklama

Po dlhom hľadaní novej speváčky voľba napokom padla na 24-ročnú Dominiku Hodáňovú z Bratislavy, ktorá sa tak spoločne s Erikou Strečkovou stane hlavnou tvárou a hlasom kapely Symfobia. Dominika spieva už od malička a 6 rokov študovala operný spev. Momentálne študuje na VŠMU v Bratislave.

Speváčka sa venuje sa aj klasickej hudbe, pôsobila v niekoľkých zboroch. Účinkovala aj na Novej scéne, kde sa predstavila v operete Veselá vdova. Jej sólovou premiérou bola hlavná postava v opere Brundibár z prostredia 2. svetovej vojny.

„Už dlhšie som premýšľala o založení metalovej kapely. Ponuka spievať v kapele Symfobia prišla teda ako dar z neba či pekla,“ zasmiala sa nová speváčka Dominika Hodáňová. „Je to fungujúca a rozbehnutá banda. Verím, že naše plány sa nám podarí zrealizovať aj napriek momentálnej nepriaznivej situácii. Veľmi sa teším na spoločné koncerty, tvorbu a prvé stretnutie s fanúšikmi na pódiu.„: prezradila Dominika Hodáňová.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Legendárna slovenská kapela Horkýže Slíže využíva „nútenú“ pauzu od koncertovania na tvorbu nového materiálu. Podľa slov speváka Kuka pôjde o pokračovanie albumu Alibaba a...

Správy

Elektrická gitara zmenila dejiny hudby. (Nielen) rockoví gitaristi ako Eddie Van Halen či Jimi Hendrix sa vo svojej najlepšej ére rovnali bohom. Ak chcete...

Novinky zo sveta hudby

Frontman nemeckej skupiny Rammstein Till Lindemann vydal novú sólovú pieseň. Ide o starú vojenskú baladu Любимый город „milované mesto,“ ktorá je naspievaná v ruštine...

Novinky zo sveta hudby

Francúzska progresívna death metalová kapela Gojira prichádza s novinkou, ktorá ašpiruje na najlepší metalový album roka. V poradí siedmy štúdiový album má názov Fortitude a obsahuje jedenásť...

Reklama