Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Z kapely zostala len speváčka, Alalya predstavuje po rokoch nový videoklip!

Nitrianska kapela ALALYA sa na chvíľu mierne odmlčala, no fanúšikom sa v týchto dňoch pripomína novým singlom Osamelo svitá, ktorý sprevádza aj zaujímavý videoklip!

Ústrednou postavou kapely ALALYA bola vždy speváčka Edit Andelová, ktorá sa podpísala aj pod občasnú prezentáciu kapely na verejnosti v ostatných rokoch. Dnes je totiž už dvojnásobnou mamou a starostlivosť o dvoch chalanov jej neposkytla toľko času na koncertovanie, ako si želala. Malo to aj ďalšie následky.

„Chalani z kapely si rozbehli vlastné projekty. Ak sme aj počas mojich materských dovoleniek koncertovali, tak v komornejšej zostave s gitaristom Martinom Ralíkom, občas sa k nám pridala aj violončelistka a speváčka Martina Uhrínová,“ hovorí Edit, ktorá si s ALALAYOU strihla aj hosťovanie na slovenskej šnúre populárnej českej kapely Jelen. Dozrel však čas na zásadné rozhodnutie.

Reklama
Dievčenská skupina Feel3 prichádza s letným hitom Jambarino

„Pôvodná kapela už vlastne dlhšie ani neexistuje. V ostatnom čase so mnou a s Martinom Ralíkom hrali na vystúpeniach rôzni hudobníci a tak prirodzene vyplynulo, že ALALYA bude pokračovať ako moje umelecké meno. Momentálne so mnou hráva basgitarista Lepiš a bubeník Joey Bánovský, občas si so mnou zahrá na klávesy Tony Marko, ale nové skladby tvorím v spolupráci s Martinom,“ vysvetľuje Edit, ktorá autorsky stojí aj za singlom Osamelo svitá.

Nahrával sa v Randal Group Production, kde s Martinom oslovili vychyteného producenta, aranžéra a klávesáka Zoliho Tótha. Osamelo svitá sa už dočkala aj videoklipu, ktorý si Edit odskočila natočiť do talianskej Modeny. Využila tak ponuku speváčky, režisérky a producentky Snovonne Drake, ktorá tam žije.

Kapela Dr. Zetor chce prekonať vlastný rekord, za jediný deň odohrá 15 koncertov

„Mala som síce spočiatku obavy, ako môže metalistka s divokými až psychedelickými klipmi urobiť videoklip k popovej pesničke, ktorá je výrazne pocitová, ale Sno sa pesnička natoľko zapáčila, že som bola presvedčená, že výsledok bude výborný,“ vysvetľuje dnes už ALALYA, ktorá má v talóne aj ďalšie nové piesne. Fanúšikom ich chce servírovať postupne.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

„Starý Desmod je späť,“ aj takto zneli odozvy publika v Nitre, kde skupina DESMOD & Robo Šimko odohrala svoj prvý verejný koncert v novej zostave, v ktorej spieva Robo Šimko....

Kapely

The Miženko Brothers pokračujú na letnej vlne a po roku opäť vydávajú nový singel. A ako svoje Voľno trávite Vy? Pred rokom mali fanúšikovia...

Správy

Mladý slovenský producent, DJ a skladateľ Dlugosh má na konte ďalší medzinárodný počin. Po tom, ako v minulosti zabodoval na vydavateľstve najlepšieho DJ-a sveta Dona Diabla,...

Novinky zo sveta hudby

Kapela Iron Maiden po šiestich rokoch vydala novú skladbu s názvom The Writing On The Wall, ktorú si môžete exkluzívne vypočuť. Metalová kapela nahrala...