Novinky zo sveta hudby

Z kapely zostala len speváčka, Alalya predstavuje po rokoch nový videoklip!

Nitrianska kapela ALALYA sa na chvíľu mierne odmlčala, no fanúšikom sa v týchto dňoch pripomína novým singlom Osamelo svitá, ktorý sprevádza aj zaujímavý videoklip!

Ústrednou postavou kapely ALALYA bola vždy speváčka Edit Andelová, ktorá sa podpísala aj pod občasnú prezentáciu kapely na verejnosti v ostatných rokoch. Dnes je totiž už dvojnásobnou mamou a starostlivosť o dvoch chalanov jej neposkytla toľko času na koncertovanie, ako si želala. Malo to aj ďalšie následky.

„Chalani z kapely si rozbehli vlastné projekty. Ak sme aj počas mojich materských dovoleniek koncertovali, tak v komornejšej zostave s gitaristom Martinom Ralíkom, občas sa k nám pridala aj violončelistka a speváčka Martina Uhrínová,“ hovorí Edit, ktorá si s ALALAYOU strihla aj hosťovanie na slovenskej šnúre populárnej českej kapely Jelen. Dozrel však čas na zásadné rozhodnutie.

„Pôvodná kapela už vlastne dlhšie ani neexistuje. V ostatnom čase so mnou a s Martinom Ralíkom hrali na vystúpeniach rôzni hudobníci a tak prirodzene vyplynulo, že ALALYA bude pokračovať ako moje umelecké meno. Momentálne so mnou hráva basgitarista Lepiš a bubeník Joey Bánovský, občas si so mnou zahrá na klávesy Tony Marko, ale nové skladby tvorím v spolupráci s Martinom,“ vysvetľuje Edit, ktorá autorsky stojí aj za singlom Osamelo svitá.

Nahrával sa v Randal Group Production, kde s Martinom oslovili vychyteného producenta, aranžéra a klávesáka Zoliho Tótha. Osamelo svitá sa už dočkala aj videoklipu, ktorý si Edit odskočila natočiť do talianskej Modeny. Využila tak ponuku speváčky, režisérky a producentky Snovonne Drake, ktorá tam žije.

„Mala som síce spočiatku obavy, ako môže metalistka s divokými až psychedelickými klipmi urobiť videoklip k popovej pesničke, ktorá je výrazne pocitová, ale Sno sa pesnička natoľko zapáčila, že som bola presvedčená, že výsledok bude výborný,“ vysvetľuje dnes už ALALYA, ktorá má v talóne aj ďalšie nové piesne. Fanúšikom ich chce servírovať postupne.

To Top