Zaujímavosti

Z nežnej blondínky tvrdá rockerka – speváčka LeRa prichádza s novou kapelou a drsným singlom Last Day!

Slovensko má konečne poriadnu hardrockovú speváčku, ktorej hlasové dispozície môžu konkurovať i svetovým hviezdam. Speváčka LeRa prichádza po 8-ročnej  sólovej pauze s novou formáciou LeRa and the BEaST, agresívnym zvukom a pesničkou „Last Day“. K energickej skladbe vznikol aj videoklip, ktorý presne vystihuje vtedajšie emočné rozpoloženie LeRy. V drsnom klipe uzavrela temperamentná speváčka kapitolu svojho expartnera, ktorého si zahral talentovaný Tomy Kotty.

LeRa sa po dlhšej sólovej pauze, počas ktorej sa venovala divadelným a muzikálovým projektom a speváckemu triu LADY COLORS, rozhodla prizvať si skvelých muzikantov a spoločne vytvorili novú formáciu s názvom „LeRa and the BEaST. Bubeník Laco Kováč, basgitarista Peter Kocian a gitarista Tomáš Vavrek tvoria hardrockovú zostavu, ktorá sa zameriava na nekompromisne tvrdý rockový štýl. 

 „Mnoho ľudí ma odrádzalo od tohto hudobného žánru, lebo dnes je mainstream zameraný na pop, r’n’b a hip-hop, ale ja som mala neskutočnú chuť robiť si moju muziku po svojom, bez kompromisov a presne tak, ako to cítim. Vybrala som si super hudobníkov, ktorí hudbu cítia rovnako a náš prvý singel je len ochutnávka z toho, čo ešte pripravujeme. Milujem tvrdú muziku, energiu kapely a ten skvelý psychoventil, ktorý tento žáner umožňuje. Človek sa vykričí zo všetkých emócií, vyskáče sa, dá zo seba von všetko, čo ho trápi a v bežnom živote si žije úplnú pohodičku,“ prezradila LeRa.

Hudbu aj text novej skladby „Last Day“ napísala sama speváčka. Charakterizujú ju agresívne gitarové reefy a zapamätateľné, no hudobne premyslené aranžmány,  ktoré skvelo dopĺňajú LeRin chrapľák a spevácky temperament.

„Pesničku som napísala už dávnejšie, ešte keď som skúšala robiť muziku s inou kapelou, ale tam nebola cesta. Súčasťou skupiny bol aj môj expartner, ktorý bol despotický a jednoducho sa s nim nedalo ani pracovať, ani existovať. Ale aspoň vďaka jednej z našich nespočetných hádok vznikol na parkovisku pred skúšobňou text a melodická linka. Neskôr som skladbu prearanžovala s aktuálnou kapelou,“ konštatuje LeRa.

Pieseň „Last Day“ sa nahrávala v bratislavskom štúdiu PULP. Skladba je drsnou výpoveďou sklamanej ženy, ktorá sa rozhodla radšej kráčať životom sama, ako s človekom, ktorý za to nestojí. V texte si LeRa servítku pred ústa rozhodne nekladie.

„Je to text v angličtine, aj keď do budúcna nevylučujem ani tvorbu po slovensky, ale jednoducho to zo mňa celé kompletne vypadlo v nepríjemnom emočnom rozpoložení, načmárala som to na papier a rovno aj s melódiou vznikla táto pieseň. Bolo to v čase, kedy som bola v extrémne vyčerpávajúcom, nefunkčnom a náročnom vzťahu. Plná zlosti, sklamania, neustálych konfliktov a hádok. Jediné pozitívum tohto obdobia vidím len v pesničkách, ktoré som vtedy napísala. Inak to teraz cítim presne tak, ako aj spievam v pesničke – zbytočne stratené roky, čas a samé nepríjemné spomienky,“ priznáva LeRa.

Réžiu klipu si zobral na starosť Marco Procházka, ktorý patrí k špičke na Slovensku. Hlavnú úlohu si zahrala sexy herečka Anna Majsniarová, ktorá sa do svojej role skvelo vžila a nerobilo jej problém zahrať aj pikantné scény. Zrejme to bolo aj vďaka fešnému Tomymu Kottymu, ktorý je známy ako multitalentovaný chameleón. Tomy rapuje, hrá, spieva, tancuje, moderuje a účinkoval v reality šou Farma v televízii Markíza. 

„S Anči sa poznáme už dlhšie a keď som jej povedala, do akej úlohy by som ju chcela obsadiť, bola nadšená. S Tomym sme sa reálne stretli tesne pred nakrúcaním, lebo si najprv chcel vypočuť pesničku. Bol z nej úplne hotový a to bol pre mňa znak toho, že on je presne tým človekom, ktorý by to mal hrať. Obaja zvládli natáčanie maximálne profesionálne a podali super výkony. Zvlášť Tomy to mal ťažké, lebo počas točenia bolo v UNDEAD aréne, kde sa to celé odohrávalo, asi 40 stupňov. K tomu veľký štáb, horiace sudy, parostroje, vosk zo sviečok na Tomyho hrudi, musel zahrať extrémne vypäté situácie, kedy bojoval o život. A to všetko v naozaj desivom prostredí, ktoré perfektne dotvorilo atmosféru pesničky Last Day,“ teší sa LeRa.

LeRa vydala v roku 2011 debutový album „Tebe a mne.“ Aktuálne sa pripravuje na turné s muzikálmi Ôsmy svetadiel a Matúš Čák Trenčiansky, v ktorých stvárňuje hlavné ženské postavy. Čaká ju turné s talkshow „LÁSKAvá show,“ ktorú moderuje a zároveň pracuje na celoslovenskej kampani zameranej na boj proti páchaniu domáceho násilia na ženách.

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.