Zaujímavosti

Začali sa vianočné trhy v Blumentáli

Vianočné trhy môžu mať nielen kulinársku, ale aj umeleckú atmosféru. Návštevníci trhov na bratislavskom Námestí Mateja Korvína sa môžu tešiť na dobré jedlo i kultúrny zážitok, tí najmenší zas na pravidelnú porciu živých rozprávok.

Vianoce v Blumentáli odštartovali 4. decembra a potrvajú až do 20. decembra. 

Trhy otvorila starostka Starého mesta Zuzana Aufrichtová. „Je skvelé, ak sa ľudia v komunite stretávajú a spoznávajú. Preto veľmi rada podporujem podujatia, ktoré budujú vzájomné medziľudské vzťahy,“ povedala starostka.

Trhy ponúknu bohatú porciu koncertov. Tým prvým bolo vystúpenie Silent Trio, fanúšikovia dobrej hudby sa však môžu tešiť aj na Ludo Kuruc Band, ktorá patrí medzi najúspešnejšie formácie svojho druhu na Slovensku. Pravidelné hudobné večery každú stredu, štvrtok a piatok (okrem 13. 12.) vyplní aj duo Ricco&Claudia, strieborní finalisti česko-slovenského kola X-Factoru v roku 2014.

„A keďže na Vianoce sa tešia predovšetkým deti, pripravili sme pre ne živé rozprávky s Braňom Jobusom. Pochopiteľne prísť na námestie nezabudne ani Mikuláš,“ približuje časť programu pre najmenších Michal Hájek, z oddelenia marketingu a PR spoločnosti Corwin. V piatok 6. decembra zabaví deti a ich rodičov aj divadelný príbeh o Anjelovi, ktorý bol vyhostený z raja, pretože prestal konať dobro.

Samozrejmou súčasťou vianočných trhov musia byť aj dobroty, ktoré potešia predovšetkým rodičov. Inak tomu nebude aj na Vianočných trhoch na Námestí Mateja Korvína. Vychutnať si ich môžu na vyhrievanej terase pod unikátnymi ekologickými stromčekmi vyrobenými z drevených paliet. O ich výzdobu sa postarali deti zo ZUŠ na Radlinského ulici.

 „Keďže sme firma, ktorá kladie veľký dôraz na ochranu životného prostredia, rozhodli sme sa, že zužitkujeme už nepotrebné drevené palety, ktoré sme používali na stavbách našich projektov,“ hovorí Michal Hájek

Vianočné trhy budú pre návštevníkov pripravené každú stredu, štvrtok a piatok v adventnom období. Vstup je voľný. Viac info na FB BlumentaLive, zmena programu vyhradená.

To Top