Zaujímavosti

Zaujímavosti o kapele Limp Bizkit, ktoré ste (ne)vedeli!

Limp Bizkit je americká nu metalová kapela založená v roku 1994 v Jacksonville, na Floride. Členmi skupiny sú: Fred Durst, Sam Rivers, Wes Borland, John Otto, DJ Lethal. Celosvetovo skupina predala viac ako 35 miliónov albumov!

Limp Bizkit, jedna z najzábavnejších a najzaujímavejších amerických kapiel, odohrá svoju strhujúcu show opäť na Slovensku.

Čo ste však o americkej kapele Limp Bizkit určite nevedeli? 

Ich názov znikol veľmi zaujímavo. Frontman kapely Limp Bizkit Fred Durst mal kedysi domáceho miláčika, ktorého volal jednoducho Bizkit. Keďže ale jeho psík kríval, napadlo ho spojiť názov Limp (krívať) a Bizkit a zrazu bol na svete názov slávnej kapely Limp Bizkit!

Kapela prvýkrát vystúpila na Slovensku na Festivale Topfest v roku 2009. Následne 9. júna 2015 v bratislavskej Aegon aréne Národného tenisového centra a nechali si rezervovať celé poschodie hotela na nábreží Dunaja.

Požiadavky kapely boli napriek tomu veľmi skromné a okrem raňajok, večere a dobrého obeda požadovali aj 150 uterákov, ktoré museli byť v určených farbách a zvláštnu požiadavku na dve flašky detského oleja.

Okrem toho ešte kapela Limp Bizkit požadovala šošovicovú polievku, čipsy, cookies, zmrzlinu a naplnený minibar.

Poďme sa však pozrieť aj na ich skladbu Behind Blue Eyes

Skladba, ktorá oslovila milóny ľudí na svete. Úplná zmena štýlu, ktorá oslovila nových fanúšikov a ktorú hrávajú rádia po celom svete dodnes. Málokto však vie, že autorom tejto skladby sú páni z kapely The Who, respektíve ich člen kapely Pete Towshend. Skladba Behind blue Eyes sa objavila na albume Who’s next vydaného v roku 1971 ako ôsma skladba z deviatich.

Limp Bizkit však spravili naozaj skvelú prácu a skladba Behind Blue Eyes v ich podaní je výborná. Skladb od Limp Bizkit bola súčasťou soundtracku k filmu Gothika s Hally Berry.

To Top