Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Záver leta s hudobnými legendami, ale aj mladou krvou česko-slovenskej hudobnej scény na Červenom Kameni

Už 9. septembra sa v podhradí hradu Červený Kameň uskutoční letný kultúrny festival Slovenské hrady. Popri koncertoch Richarda Müllera, IMT Smile, ale aj kapely Olympic či Arakainu s Luciou Bílou, budú môcť návštevníci spoznať aj históriu a pozrieť si expozície hradu.

Festival Slovenské hrady nadväzuje na najúspešnejší český festivalový projekt – Hrady CZ, ktorý aj tento rok od začiatku leta zapĺňa areály okolo historických pamiatok v Čechách a na Morave priaznivcami tej najlepšej českej a slovenskej hudby. Už po druhýkrát sa séria festivalov presúva aj na Slovensko.

Myšlienka spojenia letnej hudobnej zábavy a histórie tu našla svoj domov na hrade Červený Kameň. Tento rok, už 9. septembra, sa tam na dvoch scénach predstavia slovenské kapely Zoči Voči, Korben Dallas, Desmod, IMT Smile či raper Mike Spirit H16 a tiež spevák Richard Müller. Slovenských muzikantov doplnia české rockové legendy z kapely Olympic, spevák Tomáš Klus či Arakain s Luciou Bílou.

Reklama

https://www.youtube.com/watch?v=srJdPIgiDJA&t=8s

Šancu predstaviť sa na jednom pódiu s hudobnými legendami tento rok dostali aj mladé slovenské kapely, ktoré mali možnosť o svoje miesto na festivale zabojovať v súťaži. Jej víťazom sa stala kapela Instinct. Od fanúšikov festivalu a tiež svojich vlastných priaznivcov získala v internetovom hlasovaní 1800 hlasov. Pre popovú kapelu, ktorá spolu funguje od roku 2011, bude koncert na festivale Slovenské hrady špeciálny navyše tým, že len deň predtým oficiálne predstavia svoj nový album Na inzerát. Skupina, ktorá sa už môže pochváliť viacerými rádiovými singlami, tak divákom na Červenom Kameni ponúkne aj úplne nové skladby, ktoré dosiaľ naživo ešte neodohrali.

Reklama

Festival Slovenské hrady je aj o spojení s tradíciami a históriou. Tú návštevníkom priblížia sprievodné remeselné prezentácie či tvorivé dielne, ale tiež možnosť spoznať v rámci festivalovej vstupenky aj expozície samotného hradu Červený Kameň.

Lístky sú k dispozícii prostredníctvom portálu Predpredaj.sk, ešte stále za zvýhodnenú predpredajovú cenu 22 eur. Na mieste potom budú vstupenky drahšie. Organizátori však pripravili zvýhodnené ceny vstupného pre deti v sprievode rodičov, ale napríklad aj seniorov, ktorí by si chceli vychutnať hudobné legendy a festivalovú atmosféru v unikátnom prostredí. Aktuálne informácie o festivale nájdete na stránke www.slovenske-hrady.sk.

Súťaž o 5×2 lístky na Slovenské hrady

V spolupráci s festivalom Slovenské hrady sme pre Vás pripravili súťaž, v ktorej môže až 5 z Vás vyhrať 2 lístky na festival Slovenské Hrady! Stačí ak dáte tomuto článku LIKE, pozdielate ho na Facebooku a do komentáru napíšete 3 skladby od ktorejkoľvek kapely, ktorá bude hrať na festivale. Na výber máte Zoči Voči, Korben Dallas, Desmod, IMT SmileMike Spirit a H16, Richarda Müllera, Olympic, Tomáš Klus, Arakain, Lucie Bílá. 5 z Vás vyžrebujeme už 7.9.2017 a lístky Vám budú zaslané do Vášho mailu.

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Kapely

Kapela DESMOD a Robo Šimko prichádza s nezvyčajným singlom! Je ňou pieseň „Je to v nás“, ktorú skupina urobila pre nitrianske volejbalistky a dnes si ju už viete...

Zaujímavosti

Slovenskí hudobní producenti Groovestudio vydali koncom minulého roku epický cinematický album Zephyrus, ktorého charakteristickou črtou sú silné témy, brilantná orchestrácia, anjelské zbory a v neposlednom rade...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Reklama