Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Zažil som najkrajší koncert v živote, hovorí o natáčaní videoklipu Juraj Hnilica

Martinský rodák Juraj Hnilica, ktorý minulý týždeň spolu s ďalšími interpretmi podporil na koncerte Spoločne pre Moravu na Václavskom námestí obete tornáda na južnej Morave, vydáva videoklip k svojej letnej piesni Oceán z jeho najnovšieho albumu Pohni líca, ktorý vydal v druhej polovici minulého roka. Pretože ho spevák ale kvôli pandémií nemohol pokrstiť, pokrstí ho so svojou kapelou 24. júla v martinskom amfiteátri.

„Bolo to nebeské. Videl som celé univerzum života a splynul v jedno s celým vesmírom a našou milovanou Zemou zároveň,“ spomína slovenská spevák a skladateľ Juraj Hnilica na natáčanie svojho nového videoklipu.

„Oslovil som kamaráta Tomáša Bartalos, že by som bol rád, keby mi natočil klip. On ma zaskočil otázkou, či si viem predstaviť spievať uprostred Dunaja pri západe slnka. Spočiatku som nerozumel, ako to celé Tomáš plánuje zrealizovať, ale do týždňa mi zavolal s tým, že kúpil čln a celú myšlienku natáčanie má premyslenú,“ opisuje Hnilica.

Reklama
Speváčka Bara predstavila novú skladbu Maľujem vlastnú tvár

Videoklip k letnej piesni Oceán sa točil v Hanuliakove, kde je najväčšie koryto Dunaja a odkiaľ pochádza aj autor videa.

„Tomáš mi ukázal prstom na miesto Dunaja a povedal, že presne uprostred je plytčina, ktorá mi bude zhruba po pás. Tam ma vysadí a pri západe slnka môžeme začať točiť,“ spomína martinský rodák, pre ktorého bolo natáčanie tohto nového počinu obrovským zážitkom.

V čase nakrúcania ešte voda nebola veľmi teplá, ale to bolo to posledné, na čo v tej chvíli spevák myslel. V jeho mysli sa prehrávala úprimná vďačnosť za život: „Stál som vo vode, ožiarený životodarnou, nádhernou hviezdou a ďakoval som za dar, akým slnko je. V tej chvíli som precitol a práve tu, na tomto mieste, som prežil svoj najkrajší koncert v živote. Mal som pocit, že hrám celému svetu a vesmíru zároveň,“ rozpráva Juraj Hnilica.

Reklama
Kapela Dora si zatancovala v novom klipe k piesni Tancuj, tancuj

V poradí už svoj tretí album Pohni líca, na ktorom fanúšikovia nájdu aj pieseň Oceán, sa Juraj Hnilica rozhodol pokrstiť 24. júla 2021 v amfiteátri v Martine. Hoci krstných rodičov albumu zatiaľ tají, sľubuje fanúšikom veľkú show s mnohými hosťami.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Coldplay zverejnili základné informácie k albumu formou ručne písaného odkazu na svojom instagramovom účte, zároveň sprístupnili trailer nazvaný Overtura, ktorý je kombináciou animovanej kozmickej cesty systémom...

Novinky zo sveta hudby

Iron Maiden pred niekoľkými dňami zverejnili novú pieseň The Writing On The Wall doplnenú úchvatným animovaným klipom. Ako priaznivci heavymetalovej legendy predpokladali, skladba je predzvesťou sedemnásteho...

Kapely

The Miženko Brothers pokračujú na letnej vlne a po roku opäť vydávajú nový singel. A ako svoje Voľno trávite Vy? Pred rokom mali fanúšikovia...

Zaujímavosti

Po albume Vlčie maky – Podpoľanie prichádza druhý štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky. Na albume s horehronskými piesňami pracovali takmer dva roky. Na albume...