Kapely

Žilinská kapela Sektor 20,0 vydáva nový videoklip Raketa

Kapela Sektor 20,0 je zo Žiliny a hrajú spolu od augusta 2012. Súčasnú zostavu tvorí Andrej Cetera (gitara, spev), Radoslav Bugáň (basa, 2.spev) a Andrej Kampf (bicie). Zostava sa naposledy menila pred rokom, keď bubeníka Mira vystriedal Andrej, ktorý už vystupoval aj v talentovej televíznej súťaži. 

Ich tvorba je ovplyvnená punkom, hardcorom a metalom, ktoré pretvárajú do svojskej melanchólie. V textoch poukazujeme na problémy spoločnosti a jednotlivca. Spievajú výlučne po slovensky.

Skupina vydala dva albumy: Zajtra bude neskoro (2015) a Prestaňte! (2018). Obidva boli nahrávané v GM Studio Jablunkov. Skladba Nebude To Lepšie zaznela aj v relácii Rudiho Rusa Headbenger_FM. K tejto skladbe nedávno vydali aj video. 

Ich najnovší videoklip sa nazýva Raketa, pričom text pojednáva o nespokojnosti s medziľudskými vzťahmi. Klip bol zverejnený v auguste 2019.

Sektor 20,0 má za sebou už niekoľko desiatok koncertov po Slovensku, ale napríklad aj v Poľsku a Čechách. Kapela priebežne skúša, koncertuje a pracuje na treťom albume. Popri tom pripravujú aj ďalší videoklip k skladbe Prerazíme.  

To Top