Kapely

Žilinské krčmy majú hymnu – pozrite si nový videoklip od Hoof Krikov!

Kapela Hoof Krikov najnovšiu nahrávku venovala nočnému životu v Žiline. Singel má názov Žilina pije a je inšpirovaný názvom miestneho festivalu Žilina žije. Videoklip zachytáva ulice mesta a niektoré nočné podniky.

Viac o singli hovorí spevák Ondrej: „O Žiline nepoznáme žiadnu skladbu, tak sme sa rozhodli pre rodné mesto jednu zložiť. Spievame o miestnych krčmách a o tom, ako sa dnes ľudia zabávajú: V piatok vyrazia do mesta, pijú, rozprávajú sa a niektorí sa úplne zresetujú.  Podobné je to asi aj v iných mestách. My tento životný štýl neoslavujeme, ani nezatracujeme. Jednoducho to iba popisujeme a dokumentujeme život okolo nás. Oproti minulosti je zmena v tom, že nevydávame viac skladieb naraz, ale svoju tvorivú energiu sme investovali do singlov, ktoré by mali byť o to zaujímavejšie a prepracovanejšie. Dúfame, že naša novinka poteší nielen Žilinčanov. Môžete si ju zdarma stiahnuť na hoof.sk.“

Skupina Hoof Krikov po debutovom konceptuálnom albume Poď si po mňa (2016) zmenila obsadenie na poste bubeníka a basgitaristu. Ide o ich prvú nahrávku v novej zostave. Kapela je známa aj svoji čiernobielym imidžom a účinkovaním v Demovnici rádia FM. V súčasnosti sa žánrovo vymedzujú ako alternatívny rock.

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.