Koncerty
žiadne hodnotenie

Život je skvelý stále, no najmä od pondelka do soboty. Vyhrajte lístky na nový festival hudby a filmu v Mlynskej Doline!

Pamätáte legendárny Bažant na Mlynoch, najväčšiu študentskú žúrku na Slovensku? Za 22 rokov sme si s ním užili kopec zábavy a desiatky koncertov. Ale Bažant skončil, prichádza festival Život je skvelý. Šesť dní hudby, tanca, filmu a človečiny.

Od pondelka 21. mája do soboty 26. mája Mlynská dolina zažije inváziu slovenských a českých kapiel, špičkových dj-ov a kvalitných filmov. Počuť budeme Tomáša Klusa, Ine kafe, Zoči voči, Hoten toten, Citron, Komajotu, Lavagance, Živé kvety, Gipsy čáve, Juraja Hnilicu, Šortyho a Adissa.

Tancovať budeme na B-complexa, Laydee Sue, Tamiru, a Drozďa s Demexom. Pozrieme filmy Čiara, Únos, Učiteľka, Mečiar a podiskutujeme s tvorcami, napríklad s hercami Zuzkou Mauréry a Csongorom Kassaiom, či režisérom Petrom Bebjakom.

Podujatie je rozdelené na hlavný festivalový open air deň (piatok) a na sprievodné akcie, ktoré prebiehajú pondelok až štvrtok plus sobota v kluboch Unique a Musicat. Darcovia krvi za rok 2018 a držitelia preukazu ZŤP majú vstup free, pretože Život je skvelý

PRE DOBRÚ VEC

Dňa 14. 10. 2017 bol v areáli internátov v Mlynskej doline surovo napadnutý a zbitý Antonio Ricardo, ktorého študenti poznajú ako Zomba. Partia útočníkov mu spôsobila ťažké poranenie tváre vyžadujúce chirurgický zásah a vybila niekoľko zubov.

V pondelok 21. mája sa uskutoční akcia s názvom Zombova 16-ka. Uskutoční sa tam, kde sa útok odohral, teda v Mlynskej doline. Mlynská má byť priestorom, kde je sloboda, a kde od vzniku tohto priestoru bývajú spolu ľudia rôznych národností a farby pleti.

Zombova 16-ka bude tak trochu zábavné a tak trochu športové podujatie s vážnym posolstvom. Číslo v názve súvisí s budovou internátu Ľ. Štúra, ktorá má 16 poschodí, a na ktorú vystúpia účastníci akcie. Každý účastník tak spraví niečo pre svoje zdravie, a bude odmenený kompenzáciou vo forme malého pivka, ako ináč, 16°. No a víťaz s najlepším časom bude pivom doslova vyvážený, dostane toľko piva, koľko sám váží.

VYHRAJ 3X LÍSTKY NA FESTIVAL “ŽIVOT JE SKVELÝ”

Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top