Viac...

Značka Sony spúšťa po 30 rokoch výrobu vinylových platní!

Sony Corporation je jedna z najväčších mediálnych korporácií, ktorá sídli v japonskom Tokiu. Je to predovšetkým výrobca elektroniky, videa, videohier, nástrojov na komunikáciu a produktov informačných technológií pre konzumný aj profesionálny trh!

Legendárne vinylové platne by mala značka Sony vyrábať od marca 2018. Od 70-tych rokov fabrika vyrábala približne 200 miliónov kusov vinylových platní ročne. Výroba sa skončila v roku 1989 kedy nastúpili modernejšie technológie CD.

Pokiaľ ste milovníkom vinylových platní, táto správa Vás určite potešila. Platne sa na hudobný trh vrátili naozaj o veľkom a tak budú legendárne platne od Sony určite príjemnou nostalgiou. Analytici predpokladajú, že predaj platní by mohol tento rok prekročiť hranicu 1 miliardy dolárov.

K najvýznamnejším vynálezom a vývojovým počinom z dielne Sony patrí televízor s farebným systémom Trinitron z roku 1968, ktorý bol na tie časy prelomový tým, že dokázal vytvoriť dokonalejší a vernejší obraz. V roku 1971 predstavila spoločnosť farebný videorekordér, o štyri roky neskôr prvý domáci videorekordér na svete Betamax. Obrovskú popularitu získal vreckový hudobný prehrávač pod názvom Walkman z roku 1979.

V roku 1983 v spolupráci s firmou Philips uviedlo Sony na trh novú technológiu audio disku CD, pričom súčasne bol predstavený aj prvý CD prehrávač. Sony vzápätí posunulo značku Walkman k prenosným CD prehrávačom a vznikla séria diskmanov. V roku 1995 uviedla na trh úspešnú hernú konzolu PlayStation, neskôr aj pokračovania, PlayStation 2 v roku 2001 a PlayStation 3 v roku 2006 a stal sa kultovým výrobkom. Pokračovaním je PlayStation 4 ktorý bol uvedený v roku 2013.

To Top