Viac...

Známi herci, ktorých zlákala hudba

Hudba zlákala už mnoho ľudí a neodolali ani tí najznámejší herci. Napríklad, viete čo robí v súkromí taký Dr. House, kapitán Jack Sparrow, či akčný hrdina Steven Seagal? Možno budete prekvapený

Hugh Laurie

Dr. Housa pozná asi každý, a tak, ako aj táto známa postava, aj samotný herec má rád hudbu. Hugh sa začal učiť hrať na piáno ešte keď mal šesť rokov. Okrem hrania na piáno hrá aj na gitaru, bicie, saxofón, harmoniku a aj spieva.

V roku 2010 vydal svoje prvé bluesové album s názvom Let Them Talk. Na tomto albume sa podieľali aj ľudia ako Tom Jones, Irma Thomas či Dr. John. Tento album si odniesol pozitívne reakcie, čo viedlo Hugha k tomu, že v roku 2013 vydal svoje druhé album Didn’t It Rain. Na tomto albume sa ale Hugh nedržal len bluesu, ale nájdete tu aj štýli ako jazz, R&B či tango. Na tomto albume s ním môžeme počuť aj skupinu Copper Bottom Band. V roku 2014 ste ho mohli vidieť aj u nás v Bratislave.

Johnny Depp

Ďalší veľmi obľúbený herec, ktorého zlákala hudba. Po pravde, Johnny má za sebou ale už celkom peknú hudobnú históriu. Hral na gitaru v piesňach Fade In-Out Fade Away od skupiny Oasis a na soundtrackoch k filmom Čokoláda Vtedy v Mexiku. Svojho času bol aj členom superskupiny s názvom P kde hral po boku ľudí ako Gibby Haynes, Flea a Steve Jones.

Johnny je veľmi dobrý priateľ s Marilyn Mansonom a dokonca hral aj na gitaru v jeho piesni You’re So Vain, a Manson si ho niekoľkokrát zavolal na koncert, kde s ním Johnny odohral niekoľko piesní ako gitarista. V roku 2015 sformoval ďalšiu superskupinu s názvom Hollywood Vampires, v ktorej s ním hrá aj Alice Cooper a Joe Perry. Ich debutové album im vyšlo 11. Septembra toho istého roku, a obsahovalo covery jedenástich klasických rockových piesní a dve nové piesne, ktoré napísal práve Johnny. Skupina si zahrala koncert dokonca aj na známom festivale Rock In Rio.

Steven Seagal

Známy najmä ako hrdina akčných filmov, Steven je ale aj veľkým fanúšikom hudby. Seagal hrá na gitaru a jeho piesne boli použité v niekoľkých jeho filmoch. V jeho obrovskej zbierke gitár môžete nájsť aj gitary, ktoré vlastnili hviezdy ako Albert King, BB King, Freddie King, Bo Diddley, Stevie Ray Vaughan, Buddy Guy, Howlin‘ Wolf, Muddy Waters, či samotný Jimi Hendrix. Svoje prvé album vydal v roku 2005, volá sa Songs from the Crystal Cave, a nájdete na ňom žánre ako pop, country či blues.

Album obsahuje aj niekoľko duetov, na ktorých sa podieľali ľudia ako Tony Rebel, Lt. Stichie, Lady Saw, no aj Stevie Wonder. O rok na to, v roku 2006, mu vyšlo aj druhé album Mojo Priest, po ktorého vydaní sa Steven vydal na turné po celom svete.

Jack Black

Jack svoj hudobný talent ukázal v niekoľkých jeho filmoch, no vedeli ste o tom, že má aj svoju kapelu? A keďže je Jack známy komediant, ani tu nezaostal, a založil práve komediálnu rockovú skupinu. A aj keď vravíme, že „skupinu“ ono je to skôr také komediálne duo, Jack a jeho kamarát Kyle Gass.

Toto duo si dalo meno Tenacious D a vydali už tri albumy. To prvé im vyšlo v roku 2001. Na albume sa podieľali osobnosti ako Dave Grohl,  Page McConnell, Warren Fitzgerald a Steven Shane McDonald. Reakcie na album boli zväčša pozitívne, a album bol dokonca ocenený ako platinový. V roku 2006 vydali druhý album s názvom The Pick Of Destiny, ktoré zároveň slúži aj ako soundtrack k ich filmu s rovnakým názvom. Na tomto albume sa objavil napríklad aj Ronnie James Dio. Reakcie na tento album však už neboli také pozitívne, a dokonca padli aj slová, že piesne sú len kopa vaty, bez ničoho väčšieho v sebe. Ich zatiaľ posledný album Rize of the Fenix vyšiel v roku 2012 a reakcie naň boli veľmi pozitívne.

Album si dokonca vyslúžil nomináciu na Grammy za najlepší komediálny album. Jack potvrdil, že kapela pracuje na novom albume, ale sú vraj veľmi pomaly, a jeho vydanie vidí až tak na rok 2018. Či žartoval, alebo to myslel vážne, na to si budeme musieť jednoducho počkať.

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!