Zaujímavosti

Známy basgitarista Richard Csino vydáva nový singel

Mladý slovenský  hudobník Richard Csino je už naozaj ostrieľaným umelcom na našej hudobnej scéne. Ako basgitarista pôsobí s absolútnou špičkou jazzovej a popovej scény!

Poznať ho môžete tiež z kapely Apoštaris Band, ktorá pôsobí ako sprievodná kapela Rytmusa. Po svojom debute Galaxie na ktorej spolupracoval s Matejom Strakom z Nerieš vydáva emotívnu novinku Nie si tá.

Ako vznikala skladba Nie si tá? Kedy ste ju napísali?

Skladba Nie si tá vznikla asi pred 4 rokmi. Pesničku som mal v počítači uloženú už veľmi dlho. Táto pesnička je moja osobná srdcovka, mám k nej mimoriadny vzťah .

Autorom hudby ste vy. Kto sa postaral o text?

Text napísal Elpe. Samotnú skladbu som zložil ja a riešil som ju s mojimi kolegami, ktorí mi s ňou pomáhali čo sa týka aranžu. Konkrétne Eugen Vizváry, David Hodek u ktorého sa skladba aj nahrávala a samozrejme Markus Daniel ktorý nahral do skladby gitaru. 

Čo vo vás vyvoláva táto skladba?

Na túto skladbu mám veľmi konkrétne spomienky kedže je to moja autorská skladba. Situácia o ktorej sa spieva sa mi stala, čiže to má pre mňa väčšiu cenu a celé je to pravdivejšie.

Ku skladbe ste natočili aj videoklip. Kto za ním stoji? 

Videoklip vznikal veľmi rýchlo. Stretol som sa s mojim kamarátom vynikajúcim tanečníkom Miroslavom Baloghom, ktorý mi točil videoklip aj k pesničke Galaxie. Vymysleli sme si to veľmi rychlo na jedno posedenie.

Videoklip sa točil v Divadle L+S, ktorým sa chcem poďakovať za poskytnutie priestoru.

To Top