Zaujímavosti

Známy šláger od Dušana Hergotta ERIKA ožil vo virálnom videu

Po predchádzajúcich dvoch videách Poľovnícka polkaMargito sa skupina Hergottovci predstavuje aj v programe TV Senzi – videoklipom na známy šláger Erika. Janko Hergott si k nemu prizval známu tvár z predošlých videí, obľúbeného zabávača Milana Perného , tentokrát aj s jeho spoluhráčom zo skupiny Duo Lapaji Marekom Dragúňom. Zaujímavosťou tohto počinu je, že sa v ňom aktívne realizuje aj autor piesne, Jankov otec Fero Hergott, ktorý s harmonikou účinkuje aj vo videoklipe.

Dej piesne sa odohráva na Vajnorských jazerách, kam prichádzajú traja „zvodcovia“ – speváci. Každý z nich v jednej slohe neúspešne dvorí krásnej Erike, pričom nastáva séria vtipných situácií, ako napríklad topenie sa Mareka a jeho resuscitácia, tanec brušného tanečníka atď., pričom sa sami stávajú obeťami zlodejky, ktorá im ukradne oblečenie. Vo videu si okrem spevákov zaúčinkovali aj saxafonista Jozef Kucharovič zo skupiny Aspero so svojou rodinkou, Mili Javor (ktorú si pamätáte z klipu Margito) a krásnu Eriku stelesnila pani Žanet.

Dušan Hergott ešte počas svojho života plánoval s Ferkom a Jankom natáčať takéto veselé videoklipy, k ich realizácii sa však už žiaľ nedostal. K tej došlo až 12 rokov po jeho smrti z iniciatívy Milana Perného, ktorý presvedčil Hergottovcov, aby v Dušanovom odkaze pokračovali a zrealizovali nové nahrávky týchto piesní. Tie by mali vyjsť nielen na pripravovanom albume Hudba hraj!, ale ožívajú aj v rámci živých hudobných vystúpení rodinnej skupiny Hergottovci. Základ ich repertoáru tvoria autorské pesničky Ferka a Janka Hergottovcov, ktoré dopĺňajú známymi ľudovými piesňami.

Pre neskôr narodených pripomíname, že František Hergott zložil viacero hitov Senzusu (napr. Mala som frajera eštébáka, Päťdesiatka, Slovenská liga, Bezdomovec, Adam a Eva, Ju taký chlap nudí, Narodeniny máš… ) a zároveň sa autorsky, hudobne i produkčne podieľal na sólových albumoch Dušana Hergotta – Mama, Párty 2 a Horoskop, či na albume Otec, kde spieval známy herec Michal Dočolomanský. Pieseň Erika neskôr prevzali a prerobili aj ďalší interpréti – známy je jej cover od skupiny Senzus.

PRÍRODNÁ, ORGANICKÁ A VEGAN STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ, VYROBENÁ V NÓRSKU

Na webe sa tiež objavili rozporuplné reakcie, kde niektorí označujú Janka za plagiátora, ktorý sa chce priživiť na sláve Dušana, či na vlne šlágrových kapiel. Tým jednoznačne odkazuje, že život netreba brať až tak vážne a obzvlášť hudbu, ktorá má ľudí rozosmiať a zabaviť.

Sám František nám o vzniku pesničky Erika prezradil : „Boli sme sa s Dušanom kúpať vo Vajnoroch na jazere a dali sme sa do reči s jedným miestnym chatárom, ktorý nám rozprával o svojej dcére, ktorej sa veľmi páči Senzus, ale diagnostikovali jej rakovinu a je na tom veľmi zle. Sľúbil som mu, že jej zložím pesničku. Dievča sa volalo Erika, nikdy sme sa s ňou nestretli, ani neviem, či sa z toho dostala, ale pesnička ešte v tom roku vyšla na prvom Dušanovom albume Mama.  Ostáva nám iba veriť, že dievčina sa z toho dostala…“

To Top