Zomrel bývalý bubeník kapely Iron Maiden!

0
5
views

Clive Burr (8. 3. 1957 – 12. 3. 2013)

Žiaľ, máme pre Vás dnes aj smutnú správu. Zomrel bývalý bubeník kapely Iron Maiden Clive Burr po tom ako včera prehral boj so sklerózou multiplex. Clive zomrel v spánku vo veku 56 rokov. Clive pôsobil v Iron Maiden medzi rokmi 1980 a 1982, potom ako odišiel z predošlej kapely Samson. Hral s nimi na prvých troch albumoch vrátane prelomového albumu s názvom Number of the Beast. Kapelu opustil v roku 1982 pre osobné problémy a zároveň nezvládal koncertovanie. Medzi jeho ďalšie významné projekty, v ktorých pôsobil patrili určite kapely Twisted Sister a Dee Snider.

Bruce Dickinson: “Prvýkrát som sa stretol s Clivom, keď opustil Samson a pridal sa k Iron Maiden. Bol to úžasný chlap a človek, ktorý skutočne žil život naplno. Dokonca počas najťažších dní jeho choroby nestrácal zmysel pre humor. Toto je strašne smutný deň a všetky naše myšlienky sú pri Mimi ( Clivova manželka) a jeho rodine.”

Steve Harris: “Toto je veľmi smutná novina. Clive bol starý priateľ pre každého z nás. Bol skvelá osoba a neskutočný bubeník, ktorý bol hodnotným prínosom do Maiden-ov v skoršom období, keď sme začínali. Toto je smutný deň pre každého člena kapely a všetkých ľudí okolo neho. Naše myšlienky a sústrasť  sú teraz s jeho manželkou Mimi a rodinou.