Zomrel líder kapely Soundgarden Chris Cornell!

0
182
views

Chris Cornell bol od začiatku 90-tych rokov jednou z najvýznamnejších osobností rockovej hudby, bol predstaviteľom Seattleskej grunge scény, preslávil sa so skupinou Soundgarden, bol známy svojím špecifickým hlasom veľkého rozsahu a počas svojej kariéry vytvoril viaceré zásadné hudobné projekty!

Spevák, ktorý bol lídrom kapiel Soundgarden a Audioslave zomrel vo veku 52 rokov. Agentúra AP, ktorá speváka zastupovala povedala, že smrť bola náhla a nečakaná. Spevák zomrel v stredu večer v meste Detroit, kde bol na turné so svojou kapelou Soundgarden. Ešte pár hodín pred koncertom pridal na sociálne siete status, kde sa teší z vypredaného koncertu.

Jeho hudobná kariéra začala v skupine Sheps, ktorú založili roku 1981 nespokojní študenti vysokej školy, budúci členovia Soundgarden hľadajúci speváka. Na inzerát sa im ozval práve 19-ročný Chris Cornell, ktorý ich očaril svojím jedinečným hlasom.

Rok 1991 bol pre Soundgarden zlomový a mimoriadne plodný. V tomto roku, prostredníctvom albumu Nevermind od skupiny Nirvana, prerazila seattleská scéna na čele s Nirvanou, Soundgarden, Pearl Jam, Alice in Chains a inými do sveta pop-kultúry a priniesla so sebou jednak špecifickú progresívnu hudbu, nový štýl módy a idey, s ktorými sa stotožňovala celá generácia.

Soundgarden v tomto roku vydali kvalitný album Badmotorfinger. Taktiež spolupracovali na kultovom filme Singles z prostredia Seattlu a k soundtracku, ktorý sa stal ďalšou ikonou grunge štýlu, nahral okrem iného Chris Cornell aj svoju úplne prvú sólovú skladbu Seasons. Ďalším mimoriadne kvalitným projektom a nemenej dôležitým pilierom grunge bol album Temple Of The Dog, na ktorom Chris Cornell spolupracoval s hudobníkmi skupiny Pearl Jam, Cornell piesne zložil i naspieval. Na piesni Hunger Strike si zaspieval spoločne s Eddie Vedderom z Pearl Jamu.