Viac...

Zomrel spoluzakladateľ AC/DC Malcolm Young!

Malcolm Mitchell Young  bol zakladajúci člen, gitarista, sprievodný spevák a spoluautor piesní austrálskej rockovej skupiny AC/DC. Členom kapely je tiež jeho brat Angus Young.

Malcolm mal od mladosti sen stať sa profesionálnym futbalistom. Keď však fyzicky zaostával za ostatnými, jeho sen sa rozplynul. Za jeho malú výšku údajne mohlo olovo, ktoré sa usadilo vo vodovodných rúrkach, keď ešte bývali v Glasgow.

V osemnástich rokoch vyzeral na dvanásť – trinásť rokov. Začal sa teda venovať hudbe. Jeho prvým nástrojom bola jedna z dvoch lacných akustických gitár, ktoré ich matka kúpila pre neho a Angusa, aby túto divokú dvojku aspoň trochu upokojila. Výhodou pre neho bolo to, že jeho starší brat George Young hral v vtedy svetovo preslávené kapele The Easybeats, ktorý mu v začiatkoch pomáhal, aj keď sa učil prevažne sám.

Začínal hrať s priateľmi. Cvičili, kde sa dalo. Občas prišla nejaká udalosť, kde pred niekoľkými divákmi zahrali. Hral na gitaru Gretch, ktorú mu dal Harry Vanda, kamarát jeho brata George, s ktorým hral v The Easybeats. Neskôr si kúpil zosilňovač Marshall, ktorý si ľahko a rýchlo obľúbil nielen vďaka veľkosti a sile. Jeho prvá väčšia kapelou bola Beelzebub Blues. Nasledovala väčšia skupina Velvet Underground, po ktorej rozpade založil s bratom AC/DC.

Malcolm Young zomrel vo veku 64 rokov. Verejnosti to oznámila jeho rodina. 

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.