Iné témy

Zomrela speváčka kapely The Cranberries Dolores O’Riordan

Článok prečítate za: 1 min.

Dolores Mary Eileen O’Riordan bola írska speváčka, gitaristka a skladateľka. Bola speváčkou írskej skupiny The Cranberries. Svoj vlastný album Are You Listening? vydala v roku 2007. V roku 2009 vydala druhý sólový album No Baggage!

Dolores zomrela vo veku 46 rokov a príčina smrti zatiaľ nie je známa! Speváčka bola v Londýne s kapelou The Cranberries pri príležitosti krátkeho nahrávania.

The Cranberries je írska rocková skupina založená v roku 1989 v meste Limerick. Skupina sa skladá zo speváčky Dolores O’Riordan, gitaristu Noela Hogana, basgitaristu Mika Hogana a bubeníka Fergala Lawlera. Hoci je skupina značne spájaná s alternatívnym rockom, takisto do svojej tvorby včleňuje prvky indie popu, post-punku, írskeho folku a pop rocku.

Článok pokračuje pod reklamou

Retro ponožky

Skupina The Cranberries sa stala populárnou v 90. rokoch vďaka svojmu debutovému albumu Everybody Else Is Doing It, So Why Can’t We?, ktorý sa stal komerčne úspešný. V 90. rokoch bola skupina The Cranberries jednou z najúspešnejších rockových interpretov, pričom predala viac ako 40 miliónov albumov po celom svete. Vydala štyri albumy, ktoré sa dostali do prvej dvadsiatky v rebríčku Billboard 200.

Začiatkom roku 2010 sa skupina po šesťročnej prestávke opäť obnovila a začala Severoamerické turné, ktorému nasledovali vystúpenia v Latinskej Amerike a Európe. V máji 2011 nahrala dvoj šiesty štúdiový album Roses, ktorý bol vydaný dňa 27. februára 2012.

Newsletter

Odoberajte náš hudobný newsletter. Aktuálne informácie a novinky zo sveta hudby priamo do Vášho e-mailu.

Odoslaním aktivujete odber e-mailových upozornení na hudobné novinky. Odber môžete kedykoľvek zrušiť kliknutím na odkaz "chcem sa odhlásiť", ktorý nájdete v každom e-mailovom upozornení. Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Najčítanejšie články za 7 dní

To Top