Press "Enter" to skip to content

Zoznam najlepších koncertov roku 2018 v okolí, na ktorých nesmieš chýbať! (prvá časť)

Zoznam najlepších koncertov roku 2018 v okolí, na ktorých nesmieš chýbať! (prvá časť)
5 (100%) 1 vote

Vitajte späť na našich stránkach. Dnes sme sa Vám rozhodli ponúknuť niečo špeciálne. Každý sa na začiatku nového roku obhliada po tom, čo sa udialo ten minulý.

Čo tak ale myslieť trošku do budúcnosti? A tak sme sa Vám rozhodli pripraviť tento zoznam koncertov na ktorých nesmiete v roku 2018 chýbať! A nebudú tu žiadne pravidlá – neriešime žánre, mesiace, štáty, mestá… proste jeden veľký zoznam koncertov, párty a festivalov v tomto roku, z ktorých si vyberie naozaj každý. Poďme teda do toho!

Ešte jedna poznámočka… dúfame, že Vám nejaké menšie cestovanie nebude prekážať. Pretože Viedeň, Praha, či Budapešť toho niekedy naozaj majú čo ponúknuť… Veď pozrite sami… Metalové pecky ako ARCHITECTS, FALLING IN REVERSE, či indiečko s názvom WOLF ALICE.

Naozaj sa Vám do tej Viedne nechce? Nevadí… na Slovensku sa metal objaví tiež, konkrétne v kluboch MMC a Randal, ktoré privítajú napríklad Cradle of Filth, či ďalšie známe duo Rage / Firewind.

Ak ale nemáte radi metalové žánre, tak to môžete skúsiť 24.januára na koncerte alternatívneho hiphopera s menom TRICKY. My tam určite chýbať nebudeme!

14.janWolf Alice
16.janRage/Firewind
20.janCradle of Filth
24.janTricky
27.janFalling in Reverse
28.janArchitects
31.janDropkick Murphys/Flogging Molly

Wau, v druhom mesiaci začíname zhurta a hneď prvého. Práve vtedy dorazí emd hviezda GALANTIS do viedeňského Gasometra. Na druhý deň ho vystriedajú ESCAPE THE FATE, PALISADES SET TO STUN… a deň na to AJT-J. Tak to je teda silný týždeň. Keď sme už ale pri tom, tak 2.2 vystúpia v Bratislave horrorcore rapperi $uicideboy$, takže je to len na vás.

Čo však naozaj musíte vidieť je prvý tohtoročný festival, ktorým je pražský LET IT ROLL. A potom samozrejme ďalšie koncerty, ktoré nájdete práve v tejto tabuľke:

1.febGalantis
2.feb$uicideboy$
2.febEscape The Fate, Palisades, Set To Stun
3.febALT-J
8.febPale Waves
13.febKing Krule
17.-18.febLET IT ROLL FESTIVAL
19.febThe Hunna
25.febAlien Ant Farm
28.febSon lux


Všetko začína pomaličky kvitnúť, zima skončila… To nám ale nebráni zažiť mesiac plný brutálneho metalu. Bratislavčanom a priľahlému okoliu totiž príde zahrať brutálna SEPULTURA, ktorá vypredá MMCčko (áno…či nie?). Koncom mesiaca sa k nim pridá aj TRIVIUM, POWER TRIP VENOM. To ale až potom, ako celú Inchebu zbúra to najlepšie z gitarového svetového rebríčku… áno, určite ste počuli, že sa na Slovensko valí JOE SATRIANI, JOHN PETRUCCI ULI JON ROTH!

Zatiaľ čo bude Slovensko metalovieť, Praha si dá trošku elektroswingu s PAROV STELAR a do Viedne prídu miláčikovia THE SCRIPT!

Nie nie… nezabudli sme. Posledný marcový deň majú určite zapísaný do kalendára všetci metalový nadšenci. Práve vtedy to v Stadthalle so svojou nekonečnou Hardwire Tour odpáli najväčšia a najslávnejšia METALLICA. Dúfame, že idete! A potom tu máme ešte nejaké tie slovenské klasiky:

2.marSepultura
2.marTOTO
2.marRock For People Winter
9.marHorkýze Slíže + Zoči Voči
10.marParov Stelar
11.marThe Script
21.marJoe Satriani, John Petrucci, Uli Jon Roth – G3
27.marPersefone/Oddland/Defecto
28.marTrivium, Power Trip, Venom
31.marMETALLICA HARDWIRE TOUR

Tak tento mesiac bude naozaj bláznivý. My sa však vyberieme mimo Slovenska. Ak tu však bude niečo kvalitné, určite napíšte komentár pod článok! My však teraz ideme rúbať kvalitné dvojkoncerty.

Vo Viedni a Prahe sa totiž objavia hneď po sebe chalani z THIRTY SECONDS TO MARS na čele s Jaredom Letom, ktorého si slovenský fanúšikovia určite pamätajú z koncertu na jednom z Topfestov. V týchto dvoch mestách sa objavia aj indierockový THE WOMBATS a do Viedne pricestujú aj IMAGINE DRAGONS a EDITORS.

12.aprThe Wombats – Viedeň
13.aprThe Wombats – Praha
14.aprAwolnation
15.aprImagine Dragons
17.apr30 SECONDS TO MARS – Viedeň
18.aprEditors
19.apr30 SECONDS TO MARS – Praha

Okej, už ide naozaj do tuhého. Máme tu posledný nefestivalový mesiac. A tentoraz sa vrátime spať na Slovensko a pôjdeme na to pekne postupne. Prvý týždeň metalové kapely ako KVELERTAK ANGRA vystrieda neskôr miliónový songwriter a spevák JAMES BLUNT, ktorý odohrá svoj konxcert presne 10. mája v bratislavskom NTC.

Okrem nich zavítajú na Slovensko aj ďalšie kvalitné kapely, ako metalcoristi SLEEPING WITH SIRENS, či indie parta WE ARE SCIENTIST.  Zatiaľ vo Viedni zas bude máj ťahať napríklad SAM SMITH, či GOOD CHARLOTTE. To čo chcú, aby sme skrachovali?

4.májKvelertak
7.májAngra
8.májSAM SMITH
10.májJAMES BLUNT
14.májSleeping with Sirens
23.májWE ARE SCIENTISTS
31.májGOOD CHARLOTTE

Tak, blížime sa ku koncu. To som Vám nepovedal? Tento článok bude na pokračovanie, pretože akreditačný zoznam koncertov sme si písali len do júna. Ale nebojte sa, ešte máme pre Vás nejaké prekvapenie! 🙂

Poďme spať do budúcnosti. Píše sa jún 2018 a ľudia šalejú. Či už to je z KATY PERRY, ktorá dala do varu všetkých viedenských fanúšikov alebo to rozbalil viac LENNY KRAVITZ v Bratilsave. Po ňom aj THE OFFSPRING, 2CELLOS alebo STING.

Metalových fanúšikov to ale nebavilo. Tak si odbehli na festivaly ako NOVA ROCK do neďalekého rakúska, či na multižánrový VOLT k maďarským susedom. A ak mali náhodou radi EDM, tak aj na domácu trenčiansku EDMANIU.

4.júnKATY PERRY
5.júnLenny Kravitz
13.júnThe Offspring
15.jún2CELLOS
14.-17.júnNova Rock
26.6-1.7Volt fesztival
27.júnSting

Čo by sme to boli za hudobný portál, ak by sme vynechali festivaly. Už ste sa začali báť, čo? Dnes Vám sem ale hodíme len zoznam tých najlepších v okolí. Pretože táto téma si určite zaslúži vlastný článok, v ktorom Vám vymenujeme pekne aj všetkých interpretom.

14.-17. júnNOVA ROCK
22.-24.júnEDMANIA OPEN AIR
26.jún – 1.júlVOLT FESZTIVAL
4.-6. júlROCK FOR PEOPLE
5.-8. júlPOHODA
12.-15-júlMASTERS OF ROCK
18.-21. júlCOLOURS OF OSTRAVA
10.-11.augustGRAPE
8.-15.augustSZIGET
24.-26.augustUPRISING

Tak sa s vami na teraz lúčime a žite, zabávajte sa a miňte celé výplaty na koncerty. Lebo zážitky sú TOP!

FavoriteLoadingPridať do obľúbených položiek