Koncerty
žiadne hodnotenie

Zoznam najlepších koncertov roku 2018 v okolí, na ktorých nesmieš chýbať! (prvá časť)

Vitajte späť na našich stránkach. Dnes sme sa Vám rozhodli ponúknuť niečo špeciálne. Každý sa na začiatku nového roku obhliada po tom, čo sa udialo ten minulý.

Čo tak ale myslieť trošku do budúcnosti? A tak sme sa Vám rozhodli pripraviť tento zoznam koncertov na ktorých nesmiete v roku 2018 chýbať! A nebudú tu žiadne pravidlá – neriešime žánre, mesiace, štáty, mestá… proste jeden veľký zoznam koncertov, párty a festivalov v tomto roku, z ktorých si vyberie naozaj každý. Poďme teda do toho!

Ešte jedna poznámočka… dúfame, že Vám nejaké menšie cestovanie nebude prekážať. Pretože Viedeň, Praha, či Budapešť toho niekedy naozaj majú čo ponúknuť… Veď pozrite sami… Metalové pecky ako ARCHITECTS, FALLING IN REVERSE, či indiečko s názvom WOLF ALICE.

Naozaj sa Vám do tej Viedne nechce? Nevadí… na Slovensku sa metal objaví tiež, konkrétne v kluboch MMC a Randal, ktoré privítajú napríklad Cradle of Filth, či ďalšie známe duo Rage / Firewind.

Ak ale nemáte radi metalové žánre, tak to môžete skúsiť 24.januára na koncerte alternatívneho hiphopera s menom TRICKY. My tam určite chýbať nebudeme!

 

14.jan Wolf Alice
16.jan Rage/Firewind
20.jan Cradle of Filth
24.jan Tricky
27.jan Falling in Reverse
28.jan Architects
31.jan Dropkick Murphys/Flogging Molly

 

Wau, v druhom mesiaci začíname zhurta a hneď prvého. Práve vtedy dorazí edm hviezda GALANTIS do viedeňského Gasometra. Na druhý deň ho vystriedajú ESCAPE THE FATE, PALISADES SET TO STUN… a deň na to AJT-J. Tak to je teda silný týždeň. Keď sme už ale pri tom, tak 2.2 vystúpia v Bratislave horrorcore rapperi $uicideboy$, takže je to len na vás.

Čo však naozaj musíte vidieť je prvý tohtoročný festival, ktorým je pražský LET IT ROLL. A potom samozrejme ďalšie koncerty, ktoré nájdete práve v tejto tabuľke:

 

1.feb Galantis
2.feb $uicideboy$
2.feb Escape The Fate, Palisades, Set To Stun
3.feb ALT-J
8.feb Pale Waves
13.feb King Krule
17.-18.feb LET IT ROLL FESTIVAL
19.feb The Hunna
25.feb Alien Ant Farm
28.feb Son lux

Všetko začína pomaličky kvitnúť, zima skončila… To nám ale nebráni zažiť mesiac plný brutálneho metalu. Bratislavčanom a priľahlému okoliu totiž príde zahrať brutálna SEPULTURA, ktorá vypredá MMCčko (áno…či nie?). Koncom mesiaca sa k nim pridá aj TRIVIUM, POWER TRIP VENOM. To ale až potom, ako celú Inchebu zbúra to najlepšie z gitarového svetového rebríčku… áno, určite ste počuli, že sa na Slovensko valí JOE SATRIANI, JOHN PETRUCCI ULI JON ROTH!

Zatiaľ čo bude Slovensko metalovieť, Praha si dá trošku elektroswingu s PAROV STELAR a do Viedne prídu miláčikovia THE SCRIPT!

Nie nie… nezabudli sme. Posledný marcový deň majú určite zapísaný do kalendára všetci metalový nadšenci. Práve vtedy to v Stadthalle so svojou nekonečnou Hardwire Tour odpáli najväčšia a najslávnejšia METALLICA. Dúfame, že idete! A potom tu máme ešte nejaké tie slovenské klasiky:

 

2.mar Sepultura
2.mar TOTO
2.mar Rock For People Winter
9.mar Horkýze Slíže + Zoči Voči
10.mar Parov Stelar
11.mar The Script
21.mar Joe Satriani, John Petrucci, Uli Jon Roth – G3
27.mar Persefone/Oddland/Defecto
28.mar Trivium, Power Trip, Venom
31.mar METALLICA HARDWIRE TOUR

 

Tak tento mesiac bude naozaj bláznivý. My sa však vyberieme mimo Slovenska. Ak tu však bude niečo kvalitné, určite napíšte komentár pod článok! My však teraz ideme rúbať kvalitné dvojkoncerty.

Vo Viedni a Prahe sa totiž objavia hneď po sebe chalani z THIRTY SECONDS TO MARS na čele s Jaredom Letom, ktorého si slovenský fanúšikovia určite pamätajú z koncertu na jednom z Topfestov. V týchto dvoch mestách sa objavia aj indierockový THE WOMBATS a do Viedne pricestujú aj IMAGINE DRAGONS a EDITORS.

 

12.apr The Wombats – Viedeň
13.apr The Wombats – Praha
14.apr Awolnation
15.apr Imagine Dragons
17.apr 30 SECONDS TO MARS – Viedeň
18.apr Editors
19.apr 30 SECONDS TO MARS – Praha

 

Okej, už ide naozaj do tuhého. Máme tu posledný nefestivalový mesiac. A tentoraz sa vrátime spať na Slovensko a pôjdeme na to pekne postupne. Prvý týždeň metalové kapely ako KVELERTAK ANGRA vystrieda neskôr miliónový songwriter a spevák JAMES BLUNT, ktorý odohrá svoj konxcert presne 10. mája v bratislavskom NTC.

Okrem nich zavítajú na Slovensko aj ďalšie kvalitné kapely, ako metalcoristi SLEEPING WITH SIRENS, či indie parta WE ARE SCIENTIST.  Zatiaľ vo Viedni zas bude máj ťahať napríklad SAM SMITH, či GOOD CHARLOTTE. To čo chcú, aby sme skrachovali?

 

4.máj Kvelertak
7.máj Angra
8.máj SAM SMITH
10.máj JAMES BLUNT
14.máj Sleeping with Sirens
23.máj WE ARE SCIENTISTS
31.máj GOOD CHARLOTTE

 

Tak, blížime sa ku koncu. To som Vám nepovedal? Tento článok bude na pokračovanie, pretože akreditačný zoznam koncertov sme si písali len do júna. Ale nebojte sa, ešte máme pre Vás nejaké prekvapenie! 🙂

Poďme spať do budúcnosti. Píše sa jún 2018 a ľudia šalejú. Či už to je z KATY PERRY, ktorá dala do varu všetkých viedenských fanúšikov alebo to rozbalil viac LENNY KRAVITZ v Bratilsave. Po ňom aj THE OFFSPRING, 2CELLOS alebo STING.

Metalových fanúšikov to ale nebavilo. Tak si odbehli na festivaly ako NOVA ROCK do neďalekého rakúska, či na multižánrový VOLT k maďarským susedom. A ak mali náhodou radi EDM, tak aj na domácu trenčiansku EDMANIU.

 

4.jún KATY PERRY
5.jún Lenny Kravitz
13.jún The Offspring
15.jún 2CELLOS
14.-17.jún Nova Rock
26.6-1.7 Volt fesztival
27.jún Sting

 

Čo by sme to boli za hudobný portál, ak by sme vynechali festivaly. Už ste sa začali báť, čo? Dnes Vám sem ale hodíme len zoznam tých najlepších v okolí. Pretože táto téma si určite zaslúži vlastný článok, v ktorom Vám vymenujeme pekne aj všetkých interpretom.

 

14.-17. jún NOVA ROCK
22.-24.jún EDMANIA OPEN AIR
26.jún – 1.júl VOLT FESZTIVAL
4.-6. júl ROCK FOR PEOPLE
5.-8. júl POHODA
12.-15-júl MASTERS OF ROCK
18.-21. júl COLOURS OF OSTRAVA
10.-11.august GRAPE
8.-15.august SZIGET
24.-26.august UPRISING

 

Tak sa s vami na teraz lúčime a žite, zabávajte sa a miňte celé výplaty na koncerty. Lebo zážitky sú TOP!

Pridať komentár

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top