Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Zoznámte sa s úžasnou speváčkou Lenny, novým objavom z Čiech!

Práve v týchto dňoch vstupuje do hudobného priemyslu mladá, krásna a až neuveriteľne talentovaná speváčka a muzikantka, ktorá vystupuje pod umeleckým menom Lenny.

Lenny sa narodila pred takmer dvadsiatimi rokmi v Prahe ako Lenka Filipová. Už podla mena je teda jasné, že od útleho veku vyrastala v muzikantskom prostredí. Už ako štvorročná začala hrať na klavír a od šiestich rokov začala navštevovať  umeleckú školu (odbor klavír), čo jej vydržalo desať rokov. Zároveň navštevovala jazykovú školu, kde sa naučila plynule hovoriť po anglicky.

V škole hrala v dramatickom krúžku a spievala v zboroch. Neskôr našla záľubu v sólovom speve doprevádzanom hrou na klavír. Komponovala melódie a neskôr pridávala aj texty. Už v jedenástich rokoch zložila svoju prvú pesničku! O päť rokov neskôr začala hrať s kapelou a sprevádzať svoju mamu po turné v Európe, Austrálii a Kanade. Jej vlastná skladba “You’re My Everything“ sa v americkej súťaži International songwriting competition umiestnila v semifinále!

Reklama

Medzi jej obľúbené kapely patria také legendy ako The BeatlesAC/DCRed Hot Chili PeppersParamore alebo Rage Against The MachineJoss Sone a Alicia Keys alebo Sting a Jack Johnson sú pre ňu inšpiratívne hudobné hviezdy.

V tomto roku podpísala zmluvu s hudobným vydavateľstvom Universal Music kde jej práve teraz vychádza jej prvé autorské EP s vlastnou hudbou a textom!

Reklama

 

“Při psaní písniček na desku vznikala zpravidla melodie jako první a k té se potom napsal text na míru. Náměty textů jsou samozřejmě z mého života a z celkového pohledu na něj, vyjadřují i postoj k jeho neodmyslitelné části – lásce, která bývá krásná i strastiplná,“ dodává krásná Lenny,ktorá sa rozhodla zatiaľ spievať výhradne po anglicky. Toto svoje rozhodnutie zdôvodňuje takto:

“Angličtina je téměř můj druhý rodný jazyk a byla jsem s ním ve styku již od svých 3 let. Dobře se mi v něm vyjadřuje, ale hlavně je po hudební stránce daleko zpěvnější, tvárnější, tedy pro skladatele i vděčnější, než je ten český,“ dodává nadaná muzikantka.

Reklama

Lenny je talentovaná česká speváčka, ktorej hudba nesie prvky generačného idiepopu. Devätnásťročná dcéra populárnej speváčky Lenky Filipovej potvrdzuje príslovie o tom, že jablko nepadá ďaleko od stromu, naopak môže sa zakotúľať aj za hranice obvyklej domácej hudobnej reality.

Autorská a interpretačná osobnosť ale aj ego sólistky ju k tomu, zdá sa, predurčujú. Single  “All My Love“ a “Letter To You“ všetky tieto slová potvrdzujú.

Lenny vydáva svoje prvé EP, na ktorom prezentuje vlastnú hudbu a texty! Jej album nazvaný “All My Love“, ktorý prináša celkom štyri skladby, vychádza pod hlavičkou labelu Universal Music už 24. Júna!

Reklama

http://www.lennymusic.net

http://www.facebook.com/lennymusicofficial

Zdroj: Veronika Dvorská, Universal Music s.r.o.

Reklama

https://www.facebook.com/UniversalMusicSlovakia

zdroj fotografií: ONDŘEJ PÝCHA/UNIVERSAL MUSIC

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

Spevák a zakladateľ legendárnej kapely Omega Kóbor János zomrel vo veku 78 rokov. Informovala o tom kapela Omega na svojom oficiálnom Facebooku. „Týmto Vám...

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Koncerty

Viac ako 40 mien dnes zverejnili organizátori maďarského Sziget festivalu, popri headlineroch Dua Lipa, Arctic Monkeys a Kings of Leon sú v zozname aj hviezdy...

Reklama