Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Zuzana Smatanová má nový singel „Môžme si už odpustiť?“, prvý raz zaznie naživo na aktuálnom turné!

Emotívny a veľmi osobný. Taký je nový singel Zuzany Smatanovej „Môžme si už odpustiť?“, ktorý skladala naozaj dlho. Zuzka je presvedčená, že odpúšťanie je liečivé a veľmi potrebné. Pesničku napísala pre konkrétneho človeka, ten však dodnes nevie, že bol zdrojom inšpirácie pre krásnu clivú pieseň. Pieseň je na albume Echo, ktorý mladá hudobníčka označuje za jej najosobnejší. Song „Môžme si už odpustiť?“ zaznie po prvý raz naživo na Zuzkinom turné. Štartuje ho v Martine už 13-ho novembra.

Na začiatku bol zlý pocit zo vzťahu s človekom, na ktorom je záležalo. Výsledkom je krásna skladba „Môžme si už odpustiť?“, pričom dotyčný ani nevie, že bol jej inšpiráciou. Zuzka Smatanová predstavila nový singel, ktorý patrí k najosobnejším skladbám jej  kariéry. 

„Rada skladám emotívne, citlivé skladby, kde môžem opisovať kúsky svojho vlastného života, o ktorom paradoxne hovorím dosť málo. Pieseň „Môžme si už odpustiť?“  som napísala pre človeka, s ktorým sa môj vzťah začal vyvíjať nie úplne dobrým smerom a potrebovali sme si všetko povedať otvorene, na rovinu a odpustiť si. Dnes viem, že to bol dobrý krok a vzájomné odpustenie nám obom prospelo, hoci ten človek vôbec netuší, že som o tom neskôr napísala pieseň. Hovorí sa, že odpustenie druhému je darom najmä samému sebe, je to oslobodenie, odpútanie sa od minulosti, a táto pesnička to pre mňa určite znamená,“ vysvetlila Zuzana Smatanová.

Reklama
Peter Bič Project konečne vyrážajú na turné

 Singel je na albume „Echo“, ktorý nedávno dostal platinu za predaj. Zuzka sa už teší, ako naň zareagujú jej fanúšikovia, keď ho zaspieva naživo na koncertoch. 

„Túto pesničku som skladala asi najdlhší čas z celého dvojalbumu Echo. Možno pre moju emóciu a preklenutie toho obdobia odpúšťania potrebovala dozrieť, aby som to v sebe definitívne uzavrela a spolu s tým aj pesničku.

Produkcia bola pre mňa ľahšia a jednoznačná už od samého začiatku, keď som pracovala na demonahrávke, vedela som presne ako ju v štúdiu vystaviam a v akej podobe skončí,“ dodala Zuzka Smatanová.

Reklama

Singel už má aj videoklip a jedným z najdôležitejších hrdinov klipu je kôň.

IMT Smile rozbehli koncertnú sezónu a predstavujú letný singel PEACEFUL VILLAGE

Dej klipu zachytáva plynutie dní, môj bludný kruh, neschopnosť odpustiť a neustále sa vracanie do minulosti. Nakoniec ma vyvedie z tohto kruhu moja vlastná intuícia, dozretie a pochopenie v podobe svetla, vtedy vychádzam von a odpúšťam. Kôň je v klipe symbolom slobody a odpustenia,“ uzavrela Zuzana Smatanová.

Reklama

Nielen túto, ale aj ostatné pesničky z albumu „Echo“ sa mladá hudobníčka chystá zaspievať na turné nazvanom príznačne „Echo tour“. Navštívi s ním 12 miest. Vstupenky sú k dispozícii v sieti Ticketportal. 

ZUZANA SMATANOVÁ turné Echo

13.11.2018 Martin
14.11.2018 Žilina
15.11.2018 Liptovský Mikuláš
16.11.2018 Banská Bystrica
20.11.2018 Poprad
21.11.2018 Prešov
22.11.2018 Bardejov
25.11.2018 Humenné
26.11.2018 Košice
27.11.2018 Lučenec
28.11.2018 Nitra
2.12.2018 Bratislava 

Reklama
Peter Nagy prichádza po 12-tich rokoch s novým albumom

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

The Miženko Brothers pokračujú na letnej vlne a po roku opäť vydávajú nový singel. A ako svoje Voľno trávite Vy? Pred rokom mali fanúšikovia...

Správy

Mladý slovenský producent, DJ a skladateľ Dlugosh má na konte ďalší medzinárodný počin. Po tom, ako v minulosti zabodoval na vydavateľstve najlepšieho DJ-a sveta Dona Diabla,...

Novinky zo sveta hudby

Kapela Iron Maiden po šiestich rokoch vydala novú skladbu s názvom The Writing On The Wall, ktorú si môžete exkluzívne vypočuť. Metalová kapela nahrala...

Zaujímavosti

Hudobné trio z Košíc KATE EVANS, ktoré vzniklo len v júni tohto roka, vydáva svoj debutový singel About us. V obsadení spev, gitara a...